WTA Cleveland: Linette imponuje formą przed US Open

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 24.08.2022, 08:14

Magda Linette zanotowała drugie zwycięstwo w zawodach WTA 250 w Cleveland. Polka wygrała z Rumunką Soraną Cirsteą 6:4, 6:2, czyli w dokładnie takim samym stosunku, jak zrobiła to w pierwszej rundzie odprawiając z zawodów Julię Putincewą.

Dla Magdy Linette, po spotkaniu pierwszej rundy, rywalizacja z Soraną Cirsteą miała być kolejną z form testu przed zbliżającym się US Open. Polka stawiła czoła wyżej notowanej zawodniczce o blisko 30 miejsc w rankingu WTA. Nie stawiało to jednak Rumunki w roli faworytki tego spotkania. Początek meczu wskazywał, że kibiców czekać będzie wyrównany pojedynek. Obydwie serwowały bardzo dobrze, a po kilkunastu minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 3:3. Wtedy rzadziej pierwszym serwisem trafiała Cirseta, co wyśmienicie wykorzystała biało-czerwona. Linette tym samym uzyskała cenne przełamanie, które okazało się kluczowe dla losów inauguracyjnej partii, którą wygrała 6:4.

W drugiej części uwidoczniła się przewaga po stronie 30-latki, która ekspresowo zagwarantowała sobie dwugemową przewagę. Ponadto poznanianka serwowała jeszcze lepiej niż w pierwszej odsłonie, co sprawiło, że wygrane piłki ze strony returnującej przeciwniczki były rzadkością. Łącznie Cirstea wygrała tylko dwie wymiany w gemach serwisowych Polki. W kolejnym fragmencie Rumunka straciła po raz drugi w tym secie podanie, a to wpłynęło na wygraną w stosunku 6:2 reprezentantki Polski. Teraz Linette czeka na ćwierćfinałową rywalkę, którą będzie Ludmiła Samsonova lub Laura Siegemund.

Magda Linette (POL) - Sorana Cirstea (ROU) 6:4, 6:2