Kolarstwo torowe - MŚJ: Dominik Ratajczak mistrzem świata juniorów w scratchu

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 24.08.2022, 20:32

Za nami drugi dzień mistrzostw świata juniorów w kolarstwie torowym. Na welodromie w Tel Awiwie fantastycznie spisał się Dominik Ratajczak, który zdobył złoty medal w scratchu.

Na otwarcie czempionatu znakomicie spisała Maja Tracka, zdobywając złoto w scratchu. Następnego dnia czekaliśmy na dobry występ Dominika Ratajczaka i nasz reprezentant nie zawiódł. Polak zanotował znakomity występ i stanął na najwyższym stopniu podium, dzięki nadrobieniu okrążenia nad resztą stawki. Srebro padło łupem Daniła Jakowlewa, a brąz Zaka Erzena.

W sprincie juniorek na starcie stanęła Natalia Głowacka. Polka w eliminacjach była 14., a później w 1/8 finału zmierzyła się Chayeon Kim. Polka okazała się gorsza w tym zestawieniu i zakończyła swój start. Wyścig eliminacyjny kobiet nie poszedł po myśli Elizy Rabażyńskiej. Nasza reprezentantka szybko odpadła z rywalizacji, plasując się na 20. miejscu. Złoto zdobyła Barbora Nemcova.

W keirinie juniorów na 12. pozycji sklasyfikowany został Marcin Marciniak, który zaliczył kraksę w półfinale i później nie wystartował w wyścigu o 7. miejsce. Natomiast Radosław Laskowski odpadł w repasażu. Najlepszy okazał się Mattia Predomo.