Kolarstwo górskie - MŚ: Natalia Grzegorzewska z brązem w wyścigu juniorek
Rockyrider/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 25.08.2022, 18:30

Za nami kolejny dzień rywalizacji podczas mistrzostw świata w kolarstwie górskim w Les Gets. W rywalizacji juniorek na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Grzegorzewska.

Nasza reprezentantka ma za sobą dobry sezon. Bardzo dobrze poszło jej podczas lipcowych mistrzostw Europy, w których zdobyła brązowy medal w kategorii juniorek. Z tego powodu mogliśmy się po niej spodziewać także niezłego występu w Les Gets. Ostatecznie Natalia Grzegorzewska spełniła oczekiwania i po bardzo dobrym występie uplasowała się na trzecim miejscu. Polka miała szansę na srebro, ale na ostatnim okrążeniu odskoczyła od niej Lea Huber, z którą Grzegorzewska przegrała o 10 sekund. Bezkonkurencyjna była Monique Halter. Ta miała ponad minutę zapasu nad Huber. Na 19. miejscu uplasowała się Kinga Żur.

Natomiast wyścig juniorów w cross-country nie poszedł do końca po myśli naszych reprezentantów. Najlepszy z nich był Brajan Świder, który zajął 35. miejsce. Natomiast Mateusz Szyszko skończył zawody na 47. lokacie. Po złoty medal sięgnął Paul Schehl. Niemiec o 18 sekund pokonała Jana Christena i o 24 sekundy Paula Magniera.