El. Ligi Konferencji Europy: Raków odpada w dramatycznych okolicznościach po heroicznej walce!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 25.08.2022, 21:43

Spotkanie rewanżowe ostatniej czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy sezonu 22/23 pomiędzy Slavią Praga a Rakowem Częstochowa zakończyło się zwycięstwem czeskiego zespołu po dogrywce 2:0, dzięki czemu zameldowali się w fazie grupowej.

Zeszłotygodniowa rywalizacja w Częstochowie zakończyła się minimalnym zwycięstwem podopiecznych Marka Papszuna 2:1, więc sprawa awansu do fazy grupowej była ciągle otwarta.

Od pierwszego gwizdka arbitra to prażanie mieli inicjatywę i widać było, że jak najszybciej chcą zdobyć gola wyrównującego stan dwumeczu. "Medaliki" broniły się jednak bardzo dzielnie, co jakiś czas wychodząc z szybką akcją i zagrażając bramce Alesa Mandousa, a podopiecznym Jindricha Trpisovsky'ego często brakował też jakości.

Od początku drugich 45 minut goście przeszli do ataku i w 56. minucie Mateusz Wdowiak miał świetną okazję na zdobycie gola, ale nie umieścił futbolówki w pustej bramce Slavii. Chwilę później polska ekipa została boleśnie ukarana, a pięknym uderzeniem Vladana Kovacevicia pokonał Moses Usor. Gol ten mocno ożywił Czechów, którzy złapali dobry rytm i masowo zaczęli zagrażać bramce Rakowa. "Medaliki" cofnęły się do defensywy, a Slavia raz za razem ostrzeliwała bramkę Polaków. Na szczęście świetnie dysponowany był Kovacević, który wybraniał piłki niemal nie do obrony. W 90 minutach więcej trafień jednak nie zobaczyliśmy i w stolicy Czech czekała nas dogrywka.

W dodatkowych 30 minutach na boisku nie działo się zbyt wiele, aż do drugiej minuty doliczonego czasu gry, kiedy to po wrzutce Petera Olayinki, piłkę głową do bramki skierował Ivan Schranz i tym samym zapewnił swojej drużynie fazę grupową Ligi Konferencji Europy.

Slavia Praga – Raków Częstochowa 2:0 (1:0)

Bramki: 62' Usor, 120+2' Schranz

Slavia: Mandous - Jurasek (80' Dorley), Santos, Ousou, Masopust (55' Lingr) - Usor (77' Provod), Traore, Sevcik (94' Tiehi), Holes, Doudera (55' Schranz) - Tecl (55' Olayinka)

Raków: Kovacević - Rundić, Arsenić, Svarnas (112' Racovitan) - Kun (96' Koczergin), Gvilia (90+1' Czyż), Papanikolaou (111' Berggren), Tudor - Lopez, Musiolik (46' Gutkovskis), Nowak (46' Wdowiak)

Żółte kartki: 53' Sevcik, 82' Dorley, 93' Provod, 120+5' Olayinka - 65' Rundić, 90+1' Arsenić, 98' Tudor, 108' Wdowiak, 117' Lopez

Sędzia: Craig Pawson