PHL: Cracovia pokonuje Jastrzębie, 11 goli GKS Katowice!

• Data publikacji: 02.10.2018, 20:39

Za nami 8. kolejka Polskiej Hokej Ligi. W hicie kolejki Comarch Cracovia pokonała JKH GKS Jastrzębie wynikiem 1:0, gola na wagę zwycięstwa zdobył Noworyta. GKS Katowice rozgromił Orlik Opole aż 11:3.

W Krakowie byliśmy świadkami hitu kolejki. Miejscowa Comarch Cracovia podejmowała JKH GKS Jastrzębie.

Krakowianie rozpoczęli mecz zadziwiająco dobrze. Pierwsza i trzecia piątka Cracovii potrafiła tworzyć atrakcyjne dla oka akcje, które w rezultacie jednak nie przyniosły korzyści. Już w 4 minucie meczu Filip Drzewiecki doszedł do bardzo dobrej okazji strzeleckiej, nie trafił jednak w bramkę. Kilka minut później Cracovia popisała się kolejną, koronkową akcją, w czasie której krążek wędrował między kijami zawodników. Ostatecznie Adam Domogała znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, jednak oddał słaby, prosto w bramkarza, strzał. Jastrzębianie nie potrafili odpowiedzieć na ataki gospodarzy niemalże przez całą pierwszą tercję. Dopiero w ostatnich 2-3 minutach goście oddali celne strzały na bramkę, ale z marnym skutkiem.

Druga tercja miała kompletnie odwrotny przebieg. To goście narzucili tempo meczu, częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywala. Zawodnicy Cracovii nie potrafili odpowiedzieć na dobrą grę przeciwników, dlatego zaczęli grać coraz ostrzej. Po spokojnej pierwszej tercji przyszedł czas na pierwsze kary indywidualne dla zawodników. Na agresywną grę gospodarzy JKH GKS Jastrzębie próbował odpowiedzieć zdecydowanymi starciami przy bandach, ale także na lodowisku. W rezultacie w drugiej tercji aż trzech zawodników (dwóch z Jastrzębia, jeden z Cracovii) odniosło kontuzję. Wynik na tablicy jednak wciąż pozostawał taki sam - remisowy.

Ostatnia tercja to niemalże powtórka początku meczu. Comarch Cracovia chciała jak najszybciej zdobyć bramkę, by uniknąć ewentualnej dogrywki i karnych, w których idzie im w tym sezonie słabo. Po kilku obiecujących akcjach, gospodarze wreszcie dopięli swego. W 47 minucie meczu Patryk Noworyta opanował krążek w okolicach niebieskiej linii i uderzył go bardzo mocno w samo okno bramki Raszki. Jastrzębie mimo kilku przewag nie potrafiło wyrównać i ponosi kolejną porażkę w ostatnich dniach.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 1:0 (0:0; 0:0; 1:0)

1:0 Patryk Noworyta 46:46