Badminton - MEJ: Dominik Kwinta z brązowym medalem

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 26.08.2022, 16:34

Dominik Kwinta przegrał w półfinale badmintonowych mistrzostw Europy juniorów z Jakobem Houe 24:26 i 10:21 i stanie na najniższym stopniu podium.

Pierwszy set półfinalowego starcia byl bardzo wyrównany, jak zresztą można się bylo spodziewać. Na początku nieco lepiej prezentowal się Polak, potem Duńczyk nadrobił starty i wyszedł na minimalne prowadzenie. Niemniej wynik cały czas oscylowal wokół remisu i set zakończył się grą na przewagi. Więcej lotek setowych miał Houe, ale i Kwinta miał szanse na zamknięcie partii. Jednak lotka częściej lądowała poza kortem po zagraniach naszego zawodnika i ostatecznie set zapisano na koncie gracza z Danii - 26:24.

W poprzednich meczach tego turnieju Kwinta, nawet jeśli miał problemy w pierwszym secie, w kolejnych dominował na korcie i pewnie wygrywał. W dzisiejszym półfinale stało się calkiem odwrotnie. Od pierwszej wymiany Houe narzucil swój styl, a Polak popelniał sporo blędów i to czasami niewymuszonych. Przewaga Duńczyka rosła z minuty na minutę. Ostatecznie seta wygral Houe do 10, awansując do finału. Dla Kwinty medal brązowy, co i tak jest wielkim sukcesem naszego singlisty.

Do tej pory w męskim singlu medale juniorskich mistrzostw Europy zdobywali tylko Przemysław Wacha i Rafal Hawel.

Dominik Kwinta - Jakob Houe (Dania) 24:26, 10:21

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.