Kajakarstwo górskie - PŚ: Polacy ze zmiennym szczęściem w eliminacjach

• Data publikacji: 26.08.2022, 17:35

Po przerwie powróciła rywalizacja w Pucharze Świata w kajakarstwie górskim. We francuskim Pau rozgrywana jest przedostatnia runda pucharowa w tym sezonie. Dzisiaj odbyły się eliminacje zarówno w kajakach, jak i kanadyjkach.

Eliminacje w kajakach

Jako pierwsze były się eliminacje kajaków kobiet. Najszybciej i bezbłędnie trasę pokonała Słowaczka Eliska Mintalowa. Najlepszych 20 zawodniczek awansowało bezpośrednio do półfinału. Wśród nich była Klaudia Zwolińska, która zajęła 15. miejsce (109,15 - 0 sekund karnych) ze stratą ponad sześciu sekund. Natalia Pacierpnik była 24., a Dominika Brzeska 43. Dwie Polki miały jeszcze szansę na awans z drugiego przejazdu. Dokonała tego Pacierpnik, która uplasowała się na trzeciej pozycji. Odpadła Brzeska, która była 17.

Wśród mężczyzn awans z pierwszej części kwalifikacji wywalczyło 30 kajakarzy. Michał Pasiut zajął 13. miejsce (95,84 - 0 sekund karnych), Dariusz Popiela był 21. (96,85 - 0 sekund karnych), a Jakub Brzeziński 31. (99,37 - 0 sekund karnych). Najlepszy był Francuz Titouan Castryck (92,97). Pech prześladował Brzezińskiego, który najpierw był blisko awansu, a w drugim przejeździe przepustkę kosztowało go dotknięcie palika. Polak zajął 17. pozycję ze stratą ponad sekundy do 10. miejsca.

Eliminacje w kanadyjkach

W C1 Klaudii Zwolińskiej nie poszło tak dobrze, jak w K1. W pierwszym przejeździe eliminacji miała 23. czas ze względu na cztery sekundy karne. W drugiej części zmagań zajęła czwarte miejsce i weszła do półfinału. Z rywalizacji kanadyjkarzy odpadł Grzegorz Hedwig. W pierwszym przejeździe reprezentant Polski był 30. (awans 20 zawodników), a w drugim 17. (awans 10 zawodników). Finały w kajakach odbędą się w sobotę, a w kanadyjkach w niedzielę.