LEC: Rogue z biletami do Malmo oraz na Worldsy 2022
Michal Konkol

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 27.08.2022, 17:49

Wystartowała faza pucharowa LEC. W pierwszej serii Rogue podejmowało MAD Lions. Po bardzo zaciętej serii zwycięstwo 3:2 odniosła drużyna Trymbiego, która dzięki temu zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata 2022 oraz na sto procent wystąpi przed szwedzką publicznością w Malmo.

Trymbi Yuumi 0/2/9 4/1/21 Nami Kaiser

Początek pierwszej mapy należał dla Rogue, gdy Renekton załatwił pierwszą krew. Trymbi i spółka zawsze pierwsi znajdywali eliminacje, ale MAD Lions skrzętnie odpowiadało na agresje ze strony rywali. Wszystko zaczęło się zmieniać w 16. minucie, gdy MAD zdominowało przeciwników podczas walki o Rift Heralda. Do szalonego starcia doszło w 24. minucie, gdy na mapie pojawił się Smok Hextechowy, który dawał MAD Lions Hextech Soula. Całe starcie trwało bardzo długo i koniec końców to Lwy sięgnęły po to ważne wzmocnienie. W 28. minucie nadszedł czas na Barona Nashora i tam Rogue obroniło obiekt, wyrzucając z legowiska rywali. W 31. minucie MAD prawie sięgnęło po tego stwora, ale znać o sobie dała lubiana i kochana przez wszystkich graczy na świecie Zeri, która z Yuumi na plecach pogoniła całą przeciwną drużynę. Rogue zdołało dzięki temu zgarnąć Starszego Smoka, ale MAD Lions skutecznie się obroniło. W 38. minucie MAD Lions rozniosło przeciwników i zgarnęło pierwszą mapę.

Kaiser Nami 1/2/5 1/3/14 Yuumi Trymbi

W drugiej mapie tego starcia ujrzeliśmy inne oblicze Rogue - bardziej skoncentrowane i skupione na swoim celu. Dlatego też to właśnie gracze tej organizacji we wczesnym etapie rozgrywki wyszli na prowadzenie w zabójstwach oraz złocie. Dopiero od 15. minuty mistrzowie letniej edycji LEC z zeszłego roku zaczęli pokazywać, że są w niesamowitej formie i poprzez wygrywane walki wyrównali stan złota i w 24. minucie oficjalnie wrócili do tego meczu. W 25. minucie Rogue zgarnęło trzeciego smoka oraz cudem uniknęło dewastacji, co było dla tej drużyny świetną wiadomością. W 30. minucie gracze MAD Lions zrobili Barona Nashora bez wiedzy rywali, ale przeżył jedynie Kaiser. W taki też o to sposób Rogue miało otwartą drogę do Duszy Smoka Górskiego. W 35. minucie pewne siebie Rogue wyłapało Trundle'a na mapie i ruszyło po Barona Nashora. Wzmocnieni gracze ruszyli po bazę rywali, gdzie strzelec Comp popisał się soczystym Penta Killem i na tablicy wyników zawidniał remis!

Rogue vs MAD Lions - 1:2

Armut Kennen 4/0/5 1/3/2 Renekton Odoamne
Elyoya Poppy 0/2/7 1/4/3 Trundle Malrang
Nisqy Sylas 2/2/5 1/2/2 Viktor Larssen
UNF0RGIVEN Kalista 6/1/2 3/0/2 Jhin Comp
Kaiser Nautilus 0/1/10 0/3/4 Yuumi Trymbi

Trzecią mapę tego starcia rozpoczęło MAD Lions, które dzięki akcji na dolnej alei wyszło na prowadzenie, a Kalista zyskała ważne zabójstwo. Taki wynik dość długo się utrzymywał, lecz w 14. minucie Rogue znalazło zabójstwa na górnej alei. Następnie górna aleja ponownie stała się polem bitwy i tam MAD Lions znalazło cztery eliminacje. Minuty mijały i choć wynik w zabójstwach był wyrównany, tak w złocie MAD Lions prowadziło czterema tysiącami w złocie. W taki o to sposób MAD Lions wyszło na prowadzenie w serii, gdy zniszczyli bazę przeciwników w 30. minucie.

Rogue vs MAD Lions - 2:2

Odoamne Ornn 3/2/10 2/5/1 Gwen Armut
Malrang Jarvan IV 4/1/16 2/5/3 Trundle Elyoya
Larssen Ahri 7/0/12 2/5/4 Swain Nisqy
Comp Lucian 8/0/9 2/5/2 Kalista UNF0RGIVEN
Trymbi Nami 3/5/17 0/5/8 Leona Kaiser

Czwartą mapę otworzyła walka na dolnej alei, która na początku gry była dość często polem bitwy. Najpierw MAD Lions postanowiło na zanurkowanie, które udało się w stu procentach, gdyż upadł Trymbi. Następnie obie ekipy zgrupowały się na wcześniej wspomnianej alei i podzieliły się zabójstwami. W 8. minucie byliśmy świadkami walki o Rift Heralda, gdzie MAD poradziło sobie doskonale i zbudowało dość dużą przewagę. Z czasem Rogue zaczęło wracać do rozgrywki, a w 16. minucie unicestwiło przeciwników i wyrównało stan złota. Na szczególną pochwałę zasłużył Larssen, który w świetnym stylu prezentował się na Ahri. W ten o to sposób jego drużyna w 22. minucie miała 6 tysięcy sztuk złota przewagi oraz kompletną kontrolę nad mapą. W 25. minucie Rogue zniszczyło rywali oraz zgarnęło Barona Nashora, co tylko było zwiastunem końca tej mapy, która finalnie zakończyła się trzy minuty później.

Rogue vs MAD Lions - 3:2

Armut Renekton 3/5/5 2/4/6 Gnar Odoamne
Elyoya Wukong 2/7/6 5/5/10 Jarvan IV Malrang
Nisqy Sylas 6/4/6 6/1/9 Orianna Larssen
UNF0RGIVEN Lucian 5/1/7 3/3/7 Caitlyn Comp
Kaiser Nami 0/3/11 4/3/10 Lux Trymbi

Start piątej mapy przypadł na górną aleję, gdzie wywiązała się szalona walka, w której górą wyszło Rogue, zgarniając tym samym 3 eliminacje. Dodatkowo swoją dominację zaczęła pokazywać dolna aleja tej drużyny, która w walce 2 na 2 znalazła eliminacje. Wczesny etap rozgrywki minął pod znakiem dominacji ze strony Łotrzyków. Wydawało się, iż mają tę grę pod kontrolą, ale w środkowym etapie rozgrywki MAD Lions zaczęło pokazywać pazury i po wygraniu kilku starć drużynowych znacznie się wzbogaciło, a co lepsze oddaliło wizję Duszy Smoka Oceanicznego dla rywali. Bardzo ważnym momentem tej mapy była walka o Barona Nashora, gdy w 30. minucie oba zespoły starły się o to wzmocnienie. Koniec końców sprytniejszy okazał się Malrang, który niczym rasowy złodziej podkradł bestię rywalom. Do tego Rogue dołożyło Duszę Smoka Oceanicznego w 35. minucie. W 43. minucie Trymbi i spółka przejęli Starszego Smoka oraz drugiego Barona w tej grze, co dało im zwycięstwo w tej grze w 45. minucie.