Kolarstwo górskie - MŚ: Ferrand Prevot i Gaze ze złotem na krótkim torze
Thomas Mathieu/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 26.08.2022, 19:32

Podczas kolejnego dnia mistrzostw świata w kolarstwie górskim w Les Gets odbyła się rywalizacja w short tracku. Wśród kobiet po złoto sięgnęła Pauline Ferrand Prevot. Natomiast u mężczyzn najlepszy był Samuel Gaze.

Pauline Ferrand Prevot była jedną z faworytek do triumfu w wyścigu na krótkim torze i Francuzka zgodnie z oczekiwaniami potwierdziła oczekiwania przed własną publicznością. Ferrand Prevot bardzo dobrze pojechała na ostatnim okrążeniu i ostatecznie triumfowała z zapasem blisko 20 sekund nad Alessandrą Keller. Brązowy medal zdobyła Gwendalyn Gibson. Z dobrej strony pokazała się Paula Gorycka. Polka z półtoraminutową stratą uplasowała się na 13. miejscu. Aleksandra Podgórska była 32., a Gabriela Wojtyła nie ukończyła wyścigu.

U mężczyzn różnice na podium były dużo mniejsze. Tutaj triumfujący Samuel Gaze miał trzy sekundy zapasu nad Filippo Colombo. Brązowy medal z siedmioma sekundami straty zajął Thomas Litscher. Poniżej oczekiwań pojechał Bartłomiej Wawak. Aktualnie nasz najlepszy zawodnik w stawce był 27. Pozycję niżej do mety dojechał Filip Helta.