Kolarstwo torowe - MŚJ: Ratajczak z drugim medalem

• Data publikacji: 26.08.2022, 20:15

Za nami przedostatni dzień rozgrywanych w Tel Awiwie mistrzostw świata juniorów w kolarstwie torowym. Przyniósł on kolejny medal dla naszej reprezentacji. Dominik Ratajczak zdobył srebro w omnium.

Wczoraj Maja Tracka do złota w scratchu dołożyła medal w omnium. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Dominika Ratajczaka. Nasz junior w Tel Awiwie został już mistrzem świata w scratchu, a dzisiaj przystąpił do wieloboju. W scratchu nie poszło mu tak, jak mistrz tej konkurencji mógł oczekiwać. Polak zajął dopiero 16. miejsce. Ratajczak zaczął odrabiać straty w wyścigu tempowym, w którym był piąty. W wyścigu eliminacyjnym również uplasował się na tej pozycji. Po trzech częściach omnium reprezentant Polski zajmował dopiero ósme miejsce, ale w wyścigu punktowym pojechał znakomicie. Jako jeden z nielicznych nadrobił okrążenie, a na finiszu był drugi. Ostatecznie Dominik Ratajczak awansował na drugie miejsce z dorobkiem 111 punktów, przegrywając o dziewięć oczek z Kanadyjczykiem Carsonem Matternem i wygrywając o dwa punkty z Niemcem Tobiasem Mullerem.

Zuzanna Chylińska zajęła 12. miejsce w wyścigu punktowym. Polka na jednej z ośmiu premii zdobyła dwa punkty. Triumfowała Francuzka Heidi Gaugain, która jako jedyna nadrobiła dwa okrążenia. W wyścigu indywidualnym złoto powędrowało do Federicy Venturelli. Włoszka w finale pewnie wygrała z Isabel Sharp. Do wyścigów medalowych nie awansowała Martyna Szczęsna, która uzyskała 12. czas eliminacji.

Natalia Głowacka uplasowała się na 15. pozycji w eliminacjach wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego. Tym samym nie weszła do finału. W nim najszybsza (34,871) była Koreanka Chaeyeon Kim. Zakończyła się rywalizacja sprinterów, w której nie było już Polaków, którzy odpadli wczoraj. W finale Włoch Mattia Predomo pokonał Australijczyka Ryana Elliotta.