PKO Ekstraklasa: Legia wygrywa, Legia wiceliderem

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 26.08.2022, 22:31

Po stojącym na niezbyt wysokim poziomie meczu Legia Warszawa wygrała w Mielcu ze Stala 1:0 i awansowała na drugą pozycję w tabeli. Piękną bramkę na wagę trzech punktów strzelił Carlitos.

To był w sumie wyrównany, ale stojący na niezbyt wysokim poziomie mecz. Dużo było walki, zwłaszcza w środku pola, sporo akcji pod jednym i drugim polem karnym, ale tak zwanych stuprocentowych okazji do zdobycia bramki jak na lekarstwo. W pierwszej połowie bliżsi szczęścia byli legioniści, ale w jednej z sytuacji Josue i Muci sobie przeszkodzili, w drugiej, kiedy nawet piłka wpadła do mieleckiej bramki, okazało się, że Muci był na spalonym, co bardzo dobrze wychwycił asystent Damiana Sylwestrzaka, Marcin Borkowski. Tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę warszawiacy reklamowali zagranie piłki ręką w polu karnym przez mieleckiego obrońcą, ale Sylwestrzak poparty przez pracującego w wozie VAR Tomasza Musiałą uznał, że rzut karny Legii się nie należy.

Pierwsze dwa kwadranse drugiej połowy nie odbiegały od pierwszej części meczu, przy czym z minuty na minutę uwidaczniała się przewaga Legii. Ataki przyjezdnych coraz bardziej zagrażały Tobiaszowi. W 62. minucie na boisku pojawił się Carlitos, który po 14 minutach po indywidualnej akcji potężnym strzałem z 15 metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Po kilkudziesięciu sekundach powinno być 2:0, ale najpierw kunsztem popisał się Tobiasz, a sekundę później z 2 metrów spudłował Josue. Mielczanie rzucili się do odrabiania strat, co oczywiste przejęli inicjatywę na boisku, ale nie przekładało się to na bramkowe zdobycze. Najwięcej zagrożenia stwarzała Stal po stałych fragmentach gry, ale nie było ich wiele. Ostatecznie nic się już nie zmieniło, Legia wywiozła z gorącego w tym sezonie Mielca komplet punktów i wskoczyła na fotel wicelidera rozgrywek.

Stal Mielec - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki: Carlitos 76'

Stal: Mrozek - Getinger, Barauskas (80 Mak), Matras, Kasperkiewicz, Wolski (63 Hiszpański)- Hamulic, Gerbowski (88 Maj), Wlazło, Domański - Lebedyński
Legia: Tobiasz - Maldenovic, Jędrzejczyk, Augustyniak, Johansson - Baku (72 Pich), Sokołowski (62 Carlitos), Josue (90+4 Kharatin), Wszołek (62 Rosołek), Ślisz - Muci (72 Kapustka)

Żółte kartki: Gerbowski - Kapustka, Josue, Carlitos

Sędziował: Damian Sylwestrzak

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.