PKO Ekstraklasa: Almqvist show w Szczecinie
Patrycja Smalkowska/Pogoń Szczecin

• Dodał: Dominik Mazur
  • Data publikacji: 27.08.2022, 20:15

Pontus Almqvist w pięknym stylu przypomniał o sobie publiczności w Szczecinie. Drugi występ od pierwszej minuty przed własną publicznością szwedzki napastnik okrasił golem i asystą, pomagając Pogoni 3:0 (1:0) pokonać Zagłębie Lubin.

Nie będzie to specjalnie odkrywcze, jeśli przyznamy, że faworyt do zwycięstwa w tym meczu znany był na długo przed pierwszym gwizdkiem. Piotr Stokowiec wykonał w Zagłębiu Lubin dotychczas dobrą robotę, zwłaszcza jeśli chodzi o defensywę, ale starcie z Pogonią Szczecin to wyzwanie dla każdej ekstraklasowej obrony. Piłkarze Jensa Gustafssona narzucili rywalom swój styl grania, co dość szybko znalazło odzwierciedlenie w wyniku i statystykach. Portowcy mieli piłkę przy nodze przez 64% czasu gry pierwszej połowy, a wyszli na prowadzenie w 26. minucie za sprawą trafienia Damiana Dąbrowskiego. Kacper Bieszczad chwilę wcześniej zatrzymał mocne uderzenie Mateusza Łęgowskiego, ale wobec próby szefa środka pola szczecinian musiał skapitulować. W drugiej połowie w ciągu dwóch minut Pontus Almqvist do asysty przy golu Kamila Grosickiego dołożył drugie trafienie w ekstraklasie. Asysta? Trudno właściwie wymarzyć sobie lepszą. Szwed piętką wyłożył piłkę skrzydłowemu. Gola sprezentował 23-latkowi Bartosz Kopacz, ale darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. Biorąc pod uwagę wątpliwy występ Mikaela Ishaka, Almqvist zgłosił akces do miana najskuteczniejszego Szweda siódmej kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 3:0 (1:0)

Bramki: Dąbrowski 26', Grosicki 62', Almqvist, 64'

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech (71' Malec), Machado - Dąbrowski, Jean Carlos (81' Biczahczjan), Łęgowski, Kowalczyk (81' Wędrychowski), Grosicki (71' Fornalczyk) - Almqvist (66' Zahović).

Zagłębie: Bieszczad - Woźniak (46' Bohar), Kopacz, Jach, Giorbelidze (72' Bartolewski) - Poletanović (46' Hinokio), Makowski, Chodyna, Łakomy, Gasprindaszwili (73' Ratajczyk)- Adamski (81' Kobusiński).

Żółte kartki: Hinokio, Makowski.

Sędzia: Paweł Malec.