Kolarstwo torowe - MŚJ: ostatni dzień bez polskiego medalu

• Data publikacji: 27.08.2022, 18:06

Za nami piąty, czyli ostatni dzień mistrzostw świata juniorów w kolarstwie torowym w Tel Awiwie. Polacy nie stanęli dzisiaj na podium, więc kończymy ten czempionat z dorobkiem czterech medali.

Do tej pory każdy dzień mistrzostw kończył się z kolejnym medalem dla naszej reprezentacji. Bohaterami polskiej kadry zostali Maja Tracka i Dominik Ratajczak, którzy w Tel Awiwie wywalczyli złote medale w scratchu oraz srebrne w omnium. Juniorski czempionat zakończyliśmy z dorobkiem czterech krążków, bo ostatniego dnia naszym reprezentantom nie udało się powiększyć tego dorobku.

Ostatniego dnia rozegrano pięć konkurencji, w tym dwa madisony. Szansę na trzeci medal miała Maja Tracka, która wystartowała w duecie z Martyną Szczęsną. Polki pojechały szczególnie dobrze w końcówce, gdyż na finiszu zajęły drugie miejsce. Łącznie nasze juniorki wywalczyły dziewięć punktów i zostały sklasyfikowane na piątej pozycji. Do trzecich Holenderek zabrakło im czterech oczek. Dwie najlepsze pary nadrobiły okrążenie. Były to Brytyjki (53 pkt.) i Japonki (42 pkt.). W madisonie juniorów zabrakło Polaków, a wygrali Czesi - Milan Kadlec i Radowan Stec przed Ukraińcami i Niemcami.

Marek Kapela zajął szóste miejsce w wyścigu eliminacyjnym. Wygrał Słoweniec Żak Erzen przed Kolumbijczykiem Jhohanem Marinem i Czechem Matyasem Koblizkiem. W keirinie nasz kraj reprezentowała Natalia Głowacka. W półfinale Polka finiszowała na piątym miejscu i nie weszła do wielkiego finału. W małym finale również była piąta. Złoty medal zdobyła Clara Schneider z Niemiec.

Nie były to udane mistrzostwa dla polskich juniorów w konkurencjach sprinterskich. Potwierdzają to dalekie miejsce naszych reprezentantów w wyścigu na kilometr ze startu zatrzymanego. W eliminacjach Gracjan Dąbrowski był 20., a Radosław Laskowski 25. Polaków zabrakło w finale, w którym najszybszy był Matej Hytych (1:02,531), zdobywając kolejny medal dla Czechów.

2. Mattia Predomo (Włochy)
3. Minato Nakaishi (Japonia)