Premier League: widowiskowe przełamanie "The Reds", wygrane City i Chelsea
Terry Kearney/Flickr

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 27.08.2022, 17:58

Aż do czwartej kolejki na pierwsze ligowe zwycięstwo czekali piłkarze Liverpoolu. „The Reds” przełamali się z hukiem, bowiem rozbili Bornemouth aż 9:0. Swoje spotkania zwyciężyli m. in.  Chelsea oraz Machester City.

Dwa punkty po trzech meczach – nie tak miał wyglądać początek sezonu w wykonaniu podopiecznych Jurgena Kloppa. W czwartej kolejce nadarzyła się świetna okazja na pierwsze zwycięstwo, bowiem na Anfield przyjechał beniaminek z Bornemouth. Już do przerwy było wiadome, że komplet punktów zostanie u gospodarzy, bowiem po pierwszych 45 minutach na tablicy widniał wynik 5:0. Po przerwie Liverpool zanotował jeszcze cztery trafienia i pierwsze zwycięstwo „The Reds” stało się faktem, a w kolejnych tygodniach okaże się, czy to początek lepszej serii gospodarzy.

Do przerwy na Eithad Stadium pachniało niespodzianką, bowiem Crystal Palace do przerwy prowadzili z „Obywatelami” 2:0. Po przerwie jednak piłkarze City wzięli się do roboty, a bohaterem gospodarzy został Erling Haaland, który w ciągu 20 minut ustrzelił hattricka. Dzięki zwycięstwu piłkarze Pepa Guardioli tymczasowo wskoczyli na fotel lidera i czekają na odpowiedź Arsenalu.

W innych spotkaniach także nie brakowało emocji. Przez ponad godzinę Chelsea musiała sobie radzić w „10” w spotkaniu z Leicester, jednak nie przeszkodziło to londyńczykom zgarnąć kompletu „oczek” po dublecie Sterlinga. Na fotel wicelidera wskoczyło rewelacyjne na początku sezonu Brighton, które pokonało Leeds po bramce Grossa. Mateusz Klich wszedł na ostatnie pół godziny, jednak niczym specjalnym się nie wyróżnił. W ostatnim spotkaniu rozegranym o 16:00 Brendford podzieliło się punktami z Everonem.