Hokej - MŚ kobiet: zwycięstwa faworytek

• Data publikacji: 27.08.2022, 21:55

W Danii trwają mistrzostwa świata kobiet w hokeju na lodzie. W grupie A nie było niespodzianek, gdyż swoje mecze wygrały Amerykanki i Kanadyjki. Podobnie w grupie B, w której triumfowały Szwedki i Czeszki.

Grupa A

W sobotę rozegrano na turnieju cztery spotkania - dwa w grupie A i dwa w grupie B. Początkowy terminarz gier nie był łaskawy dla Finek. Najpierw przegrały 1:4 z Kanadyjkami, a dzisiaj musiały się zmierzyć z Amerykankami. Zespół z Europy nie zdołał sprawić niespodzianki. Już w siódmej minucie wynik otworzyła Jincy Dunne. Po dwóch tercjach Stany Zjednoczone prowadziły już 3:0. Faworytki pewnie utrzymały prowadzenie do końca, triumfując 6:1, a dwie bramki strzeliła Amanda Kessel.

W drugim meczu Kanadyjki zmierzyły się ze Szwajcarkami. Na otwarcie turnieju ekipy te wygrały odpowiednio z Finlandią i Japonią. Po drugie zwycięstwo, podobnie jak Amerykanki, sięgnęły hokeistki z Kanady. Kontrolowały one przebieg spotkania i pewnie wygrały 4:1. Dwie bramki zdobyła Sarah Fillier. Nadzieję Szwajcarkom dał gol Aliny Marti na 1:3, ale zespół z Ameryki Północnej nie oddał przewagi.

Stany Zjednoczone - Finlandia 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Kanada - Szwajcaria 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Grupa B

Na drugie zwycięstwo liczyły Szwedki, a Niemki chciały zrehabilitować się za porażkę z Węgierkami. Wydawało się, że Trzy Korony pewnie triumfują, bo w 47. minucie zdobyły gola na 3:0. Reprezentantki Niemiec nie poddały się i w kilka minut doprowadziły do remisu, a ostatecznie do serii rzutów karnych. W niej lepsze okazały się Szwedki, które mimo problemów sięgnęły po wygraną. W drugim spotkaniu grupy B Czeszki grały z Dunkami. Przed dzisiejszą rywalizacją ekipa z Czech prowadziła w tabeli, a gospodynie zamykały zestawienie tej "słabszej" części turnieju. To Dunki otworzyły wynik w 13. minucie, ale potem na lodowisku dominowały zawodniczki reprezentacji Czech, które triumfowały 5:1. W ostatniej tercji strzeliły aż trzy bramki.

Szwecja - Niemcy 4:3 (0:0, 2:0, 1:3, 0:0, 2:0)
Czechy - Dania 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)