Premier League: seria Arsenalu podtrzymana

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 27.08.2022, 20:25

Arsenal pokonał 2:1 Fulham w czwartej kolejce Premier League. "Kanonierom" udało się odwrócić niekorzystny wynik i zainkasować trzy punkty.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze. Gracze Mikela Artety poważnie zagrozili bramce Bernarda Leno, tylko raz, kiedy to w 29. minucie meczu Gabriel Martinelli trafił w słupek. Goście cofnęli się głęboko na własną połowę, czyhając na kontry.

Po zmianie stron gra ożywiła się. W 56. minucie fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Gabriel. Aleksandar Mitrović zabrał piłkę Brazylijczykowi i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Arsenal odpowiedział niecałe dziesięć minut później. Na strzał zdecydował się Martin Odegaard. Piłka odbiła się od obrońcy i zmyliła bramkarza, wpadając do bramki. W kolejnych minutach swoje szanse mieli Mitrović i Eddie Nketiah. W 86. minucie swoje winy odkupił Gabriel. Brazylijczyk najlepiej odnalazł się w polu karnym i zapewnił swojemu zespołowi trzy punkty. Arsenal pozostał z kompletem zwycięstw.

Arsenal - Fulham: 2:1 (0:0)

Bramki: 64' Odegaard, 86' Gabriel - 56' Mitrović

Arsenal: Ramsdale - White, Gabriel, Sadiba, Tierney - Xhaka, Elneny, Saka, Odegaard (90+4' Holding), Martinelli - Jesus (89' Tomiyasu)

Fulham: Leno - Tete (79' Mbabu), Adarabioyo, Ream (90' Stansfield), Robinson - Read, Palhinha (90' Chalobah), Reid, Pereira (79' Diop), Kebano (70' Cairney)- Mitrović

Żółte kartki: 37' White, 44' Jesus - 44' Palhinha, 51' Robinson, 70' Reid

Sędzia: Jarred Gillett