PKO Ekstraklasa: Lider przegrywa w Łodzi
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 27.08.2022, 22:19

Wisła Płock przegrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 1:2. To niespodziewany rezultat, gdyż dotychczas Wisła nie przegrywała i zajmowała 1. miejsce w ligowej tabeli.

Płocczanie świetnie rozpoczęli sezon, bo od pięciu zwycięstw i jednego remisu w 5. kolejce z Pogonią Szczecin. Widzew grał w kratkę. Zaczął od porażki, później pojawiła się wygrana z Jagiellonią, kolejna porażka, remis, porażka i wygrana w ostatniej rundzie z Wartą Poznań.

Faworytem była więc Wisła, ale już do przerwy gospodarze prowadzili. W 5. minucie Widzew dogrywał piłkę z rzutu rożnego, ale defensorzy wybili ją przed pole karne, skąd na skuteczny strzał z pierwszej piłki zdecydował się Karol Danielak.

Kilkadziesiąt sekund później bliskim wyrównania był Sekulski. Uderzał głową z pola karnego, ale obronił to bramkarz Widzewa.

Gospodarze swoje prowadzenie podwyższyli w 55. minucie. Prawdopodobnie z prawej strony próbował dośrodkowywać Bartłomiej Pawłowski. Miał być może taki zamysł, ale zauważył, że bramkarz w ogóle nie pilnuje krótkiego słupka. Decyzja o strzale z ostrego kąta nie była więc błędna. Widzew prowadził bowiem 2:0.

Gol kontaktowy paść już w 57. minucie. Po dograniu z lewej strony uderzał głową Davo, ale miejscowych uratował golkiper. Wisła na gola się doczekała, ale stało się to w doliczonym czasie gry. Faulowanym w polu karnym był Kolar, zaś jedenastkę na gola zamienił Davo.

Wisła w tabeli wciąż prowadzi. Ma obecnie 16 pkt. To 2 pkt przewagi nad Legią, która mecz tej rundy ma już za sobą. Na 3. miejscu jest Pogoń Szczecin. Portowcy w tej rundzie grali, ale mają zaległe spotkanie. Na koncie mają obecnie 13 pkt. Widzew po wygranej po 10 pkt, co daje 6. miejsce.