PKO Ekstraklasa: Warta zwycięża w Krakowie

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 28.08.2022, 14:32

Przez długi czas piknik, jednak finalnie wygrana gości - tak można opisać pierwsze niedzielne spotkanie PKO Ekstraklasy. Warta Poznań pokonała na wyjeździe Cracovię 2:0 po bramkach Zrelaka i Szymonowicza. Mimo kompletu oczek, spotkanie stało na niskim poziomie.

Pierwsze minuty to sporo walki w środkowej części boiska, czego efektem było sporo przewinień. Jako pierwsi dobrą sytuację na zdobycie gola wypracowali sobie gospodarze, jednak w starciu Makucha z Lisem górą okazał się golkiper Warty. Kilka minut później znów było groźnie pod bramką gości, jednak bramkarz „Zielonych” wybronił uderzenie Jugasa. Końcówka pierwszej części meczu to przewaga podopiecznych Dawida Szulczka. Najlepszą sytuację przed przerwą to wyśmienita sytuacja Zrelaka, jednak zawodnik poznańskiego klubu uderzył ponad bramką. Pomimo kilku sytuacji, do przerwy kibice na stadionie przy ulicy Kałuży nie doczekali się bramek.

O ile jeszcze w pierwszej połowie oglądaliśmy jakiekolwiek sytuacje, o tyle przez większość druga część meczu mocno rozczarowała. Kilka strzałów nie sprawiających żadnych problemów – ot, niezbyt zachęcające widowisko. W końcówce jednak decydujący cios wyprowadzili piłkarze gości. Kupczak dośrodkował w pole karne, a tam piłkę głową uderzył Adam Zrelak. Ta odbiła się jeszcze od słupka bramki Niemczyckiego i wpadła do siatki. Goście poszli za ciosem i w doliczonym czasie gry wygraną gości przypieczętował Dawid Szymonowicz. Warta zwyciężyła i oddaliła się od strefy spadkowej. Cracovia aktualnie pozostała na piątek pozycji.

Cracovia – Warta 0:2 (0:0)

Bramki: 87’ Zrelak, 90+5' Szymonowicz

Cracovia: Niemczycki – Jugas, Rodin, Ghita – Rapa (65’ Kakabadze), Oshima (69’ Myszor), Rasmussen, Siplak – Kallman, Makuch (84’ Knap), Rakoczy (69’ Loshaj)

Warta: Lis – Iwanow, Szymonowicz, Stavropoulos (90+1' Pleśnierowicz) – Grzesik, Kopczyński, Żurawski (61’ Kiełb), Matuszewski (80’ Szmyt) – Szczepański (61’ Maenpaa), Zrelak, Miguel Luis (61’ Kupczak)

Żółte kartki: Siplak, Jugas – Szczepański, Kupczak

Sędzia: Łukasz Kuźma