Ligue 1: efektowna wygrana Marsylii

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.08.2022, 17:03

Olympique Marsylia wygrała 3:0 z OGC Nice w wyjazdowym meczu czwartej kolejki Ligue 1. Bohaterem derbowego starcia został Alexis Sanchez, który ustrzelił dublet.

Przyjezdni od pierwszych minut narzucili wysokie tempo. W 10. minucie po składnej akcji wynik spotkania otworzył Alexis Sanchez. Dla Chilijczyka była to debiutancka bramka dla OM. W dalszej części inauguracyjnej części gry zespoły rozłożyły czas spędzony przy piłce mniej więcej po równo. Z tą różnicą, że gospodarze albo strzelali niecelnie, albo ich próby czytali obrońcy Marsylii, blokując uderzenia. Podopieczni Ivana Tudora byli skuteczniejsi. W 37. minucie Nuno Tavares podwyższył na 2:0, a jeszcze przed przerwą, także po strzale Portugalczyka, dublet zaliczył Sanchez.

Po zmianie stron marsylczycy zwolnili tempo. Mimo to w grze Nicei nie widać było zaangażowania. Ich wysiłki ograniczyły się jedynie do dwóch celnych uderzenień. Rezultat spotkania nie uległ zmianie i gospodarze znaleźli  w strefie spadkowej. Na drugim biegunie plasuje się Marsylia, która wskoczyła na fotel lidera.

OGC Nice - Olympique Marsylia: 0:3 (0:3)

Bramki: 10', 43' Sanchez, 37' Tavares

Nice: Schmeichel - Ilie (46' Brahimi), Viti, Dante, Lotomba - Rosario, Bard (57' Bard), Claude-Maurice (46' Ramsey), Delort (78' Stengs), Pepe - Beka Beka (57' Thuram)

Marsylia: Lopez - Kolasinac (58' Bailly), Mbemba, Balerdi - Clauss (78' Kabore), Rongier, Veretout, Tavares (77' Gueye), Payet (68' Suarez), Guendozi - Sanchez (68' Bakambu)

Żółte kartki: 57' Beka Beka - 71' Tavares

Sędzia: Francois Letexier