Siatkówka - MŚ: Polska - Meksyk [ZAPIS LIVE]
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 28.08.2022, 19:30

Polscy siatkarze fenomenalnie otworzyli turniej Mistrzostw Świata 2022, pewnie pokonując w pierwszym meczu reprezentację Bułgarii 3:0. Teraz przed Biało-Czerwonymi kolejne zadanie, czyli starcie z teoretycznie najsłabszym w naszej grupie Meksykiem. Jak tym razem podopieczni Nikoli Grbcia wywiążą się z roli faworytów? Początek spotkania już o 20:30!

Polska - Meksyk 3:0 (25:17, 25:14, 25:19)

Relacja na żywo

Dziękujemy za dziś i już teraz zapraszamy na wtorkowy mecz!

Teraz przed Polakami ostatni i najtrudniejszy mecz grupowy. Polska kontra Stany Zjednoczone już we wtorek, również o 20:30!

Miała być pewna wygrana i proszę bardzo! Biało-Czerwoni nie zawiedli. Trochę więcej błędów pojawiło się w naszych szeregach, ale to nie przeszkodziło nam w bardzo dobrej grze.

Polska - Meksyk (2:0) 25:19 - MATEUSZ PORĘBA KOŃCZY MECZ ASEM SERWISOWYM!

Polska - Meksyk (2:0) 24:19 - Łukasz Kaczmarek po prostej i piłka meczowa dla Polski!

Polska - Meksyk (2:0) 23:19 - Gonzalez przerywa serię Polaków, ale już tylko dwa punkty dzielą naszych siatkarzy od zwycięstwa.

Polska - Meksyk (2:0) 23:18 - Zadaniowa zmiana Olka Śliwki, który dokłada punkt blokiem!

Polska - Meksyk (2:0) 22:18 - Fantastyczna kiwka Łomacza z drugiej piłki!

Polska - Meksyk (2:0) 21:18 - Jeszcze raz skutecznie Gonzalez.

Polska - Meksyk (2:0) 21:17 - Biało-Czerwoni jednak nie mają problemu z przyjęciem zagrywki rywali, a Kwolek popisuje się świetnym atakiem,

Polska - Meksyk (2:0) 20:17 - Diego Gonzalez w ataku i punkt dla Meksyku.

Polska - Meksyk (2:0) 20:16 - Kolejny błąd Meksykanów, tym razem w ataku.

Polska - Meksyk (2:0) 19:16 - Po przerwie Fornal psuje swój serwis, ale odpowiada mu również Fuentes.

Ostatni czas wykorzystuje trener Meksyku.

Polska - Meksyk (2:0) 18:15 - Świetne rozegranie Łomacza do Tomka Fornala, który nie myli się w ataku!

Polska - Meksyk (2:0) 17:15 - Blisko remisu byli Meksykanie, ale wideoweryfikacja potwierdziła, że Kaczmarek zmieścił swój atak w boisku!

Polska - Meksyk (2:0) 16:15 - Piłka po stronie Polaków, ale Meksykanie radzą sobie z serwisem Kwolka.

Polska - Meksyk (2:0) 16:14 - Kolejna pomyłka Meksykanów na linii zagrywki.

Polska - Meksyk (2:0) 15:14 - Zepsuta zagrywka Lopeza, ale i Poręba myli się w tym elemencie.

Polska - Meksyk (2:0) 14:13 - Dwie bardzo dobre akcje w wykonaniu Meksyku i z prowadzenia Polaków został tylko jeden punkt.

Polska - Meksyk (2:0) 14:11 - Tomek Fornal znakomicie poradził sobie w przyjęciu, a potem skończył akcję skuteczną kiwką!

Polska - Meksyk (2:0) 13:11 - Poradzili sobie teraz Meksykanie w przyjęciu i Gonzalez mógł popisać się w ataku.

Polska - Meksyk (2:0) 13:10 - Poprawka do Poręby i tym razem skuteczny atak środkowego.

Polska - Meksyk (2:0) 12:10 - Przesunięta krótka w wykonaniu Poręby, ale niestety piłka ląduje poza boiskiem.

Polska - Meksyk (2:0) 12:8 - Świetna obrona Tomasza Fornala i punkt dla Biało-Czerwonych!

Polska - Meksyk (2:0) 11:8 - Przebija się Gonzalez na drugą stronę, ale Fuentes myli się na zagrywce.

Polska - Meksyk (2:0) 10:7 - Presja po stronie Meksyku i błąd Lopeza w ofensywie.

Polska - Meksyk (2:0) 9:7 - Fuentes po raz kolejny, ale tym razem prosto w polski blok!

Polska - Meksyk (2:0) 8:7 - Jeszcze jedno skuteczne uderzenie Fuentesa.

Polska - Meksyk (2:0) 8:6 - Po przerwie atakiem popisuje się Fuentes.

Powiększa się prowadzenie Polaków i trener Meksyku prosi o czas.

Polska - Meksyk (2:0) 8:5 Świetny wyblok Biało-Czerwonych i kontra, którą efektownie kończy Kłos!

Polska - Meksyk (2:0) 7:5 - Uruchamiamy szczelny blok! Zatrzymany Sanay.

Polska - Meksyk (2:0) 6:5 - Błędy w drużynie Meksyku i prowadzenie dla Polski.

Polska - Meksyk (2:0) 4:5 - Walczą Meksykanie z naszym blokiem i idzie im coraz lepiej. Punktowy atak Sanay'a.

Polska - Meksyk (2:0) 4:4 - Ale my mamy Tomka Fornala na lewym skrzydle!

Polska - Meksyk (2:0) 3:4 - Kolejny dobry atak Meksyku, a dokładniej Lopeza.

Polska - Meksyk (2:0) 3:3 - Bartosz Kwolek odpowiada mocnym atakiem, ale świetnie w przyjęciu spisał się Popiwczak.

Polska - Meksyk (2:0) 2:3 - Zatrzymany Kaczmarek. Pierwszy punktowy blok Meksykanów w tym meczu.

Polska - Meksyk (2:0) 2:2 - Udany atak Gonzaleza.

Polska - Meksyk (2:0) 2:1 - Dobre przyjęcie Polaków i udany atak Kaczmarka z prawej flanki.

Polska - Meksyk (2:0) 1:1 - Błąd Kłosa na linii zagrywki.

Polska - Meksyk (2:0) 1:0 - Tomek Fornal świetnym atakiem otwiera trzeciego seta.

Wracamy do katowickiego Spodka, miejmy nadzieję na ostatniego już seta w spotkaniu Polska- Meksyk.

Polska - Meksyk (1:0) 25:14 - Bartosz Kwolek wpisuje się w grono punktujących w tym spotkaniu i kończy drugiego seta!

Polska - Meksyk (1:0) 24:14 - Zerwali się jeszcze Meksykanie do walki. As Arandy i udany atak Gonzaleza.

Polska - Meksyk (1:0) 24:11 - Kaczmarek na prawym ataku i piłka setowa dla Polski!

Polska - Meksyk (1:0) 23:11 - Rozbici Meksykanie! As serwisowy Mateusza Poręby!

Polska - Meksyk (1:0) 21:11 - Przestrzelił teraz Fornal, ale myli się również Rodriguez.

Polska - Meksyk (1:0) 20:10 - No i mamy asa! Świetna zagrywka Tomka Fornala!

Polska - Meksyk (1:0) 19:10 - Popis Poręby w bloku i kolejny punkt na konto Polaków.

Polska - Meksyk (1:0) 18:10 - Mateusz Poręba dokłada punkt atakiem.

Polska - Meksyk (1:0) 17:9 - Świetna amortyzacja Kuby Popiwczaka, dzięki czemu Marcin Janusz ze spokojem daje się wykazać Kaczmarkowi.

Polska - Meksyk (1:0) 16:9 - Diego Gonzalez przerywa świetną serię Polaków.

Kolejna zmiana w szeregach Polaków. Mateusz Poręba wchodzi za Bieńka i debiutuje na mistrzostwach świata.

Jorge Azair prosi o przerwę.

Polska - Meksyk (1:0) 15:8 - Polacy naciskają, a Meksykanie popełniają błędy. Autowy atak Gonzaleza.

Polska - Meksyk (1:0) 14:8 - Po raz kolejny murujemy siatkę! W roli głównej Mateusz Bieniek.

Polska - Meksyk (1:0) 13:8 - Piłka na lewe skrzydło, a tam fantastycznie kiwa Tomasz Fornal!

Polska - Meksyk (1:0) 12:7 - Pierwszy punkt Łukasza Kaczmarka w tym meczu.

Polska - Meksyk (1:0) 11:7 - Szczęśliwie obił teraz polską ścianę Gonzalez.

Polska - Meksyk (1:0) 11:6 - Polska blokiem stoi! Świetna akcja i mądrość Karola Kłosa.

Polska - Meksyk (1:0) 10:6 - Długa wymiana, w której pogubili się Meksykanie. Punkt dla Polaków.

Polska - Meksyk (1:0) 9:6 - Sprawdzali kolejny serwis Arandy Meksykanie, ale piłka poza boiskiem.

Polska - Meksyk (1:0) 8:6 - Tym razem nie wyszła ta zagrywka Bieńkowi, za to asem popisał się Christian Aranda.

Polska - Meksyk (1:0) 8:4 - Rozpędzamy się na zagrywce! As serwisowy Bieńka!

Polska - Meksyk (1:0) 7:4 - Janusz do Bieńka, który popisuje się świetnym atakiem.

Polska - Meksyk (1:0) 6:4 - Pomylił się teraz Fornal na zagrywce.

Polska - Meksyk (1:0) 6:3 - Tomek Fornal szybko rehabilituje się za poprzednią akcję.

Polska - Meksyk (1:0) 5:3 - Długa akcja niestety zakończona atakiem w siatkę Tomka Fornala.

Polska - Meksyk (1:0) 4:2 - Poradzili sobie teraz Meksykanie w kontrze i Gonzalez wciska nam piłkę w boisko.

Świetny początek Polaków i przerwa dla trenera Meksyku.

Polska - Meksyk (1:0) 4:1 - Fantastyczna gra polskiego bloku, w którym bryluje Tomek Fornal! Co za początek tego zawodnika!

Polska - Meksyk (1:0) 2:1 - Fantastyczny początek Tomka Fornala. Dwa świetne ataki przyjmującego.

Zmiany w polskiej ekipie na drugi set. Na boisku pojawiają się Łukasz Kaczmarek, Tomasz Fornal, Karol Kłos i Kuba Popiwczak.

Polska - Meksyk (0:0) 25:17 - Kolejny atak środkiem! Kuba Kochanowski kończy pierwszego seta!

Polska - Meksyk (0:0) 24:17 - Grzegorz Łomacz uruchamia środek, a Mateusz Bieniek zdobywa piłkę setową dla Polski!

Polska - Meksyk (0:0) 23:17 - Gonzalez i Semeniuk również mylą się w polu serwisowym.

Polska - Meksyk (0:0) 22:16 - Już trzecia w tym meczu zepsuta zagrywka Bartka Kurka.

Polska - Meksyk (0:0) 22:15 - Dobre przyjęcie Polaków i świetny pipe w wykonaniu Olka Śliwki!

Polska - Meksyk (0:0) 21:15 Udany atak Martineza, który zrzuca z zagrywki Kochanowskiego.

Polska - Meksyk (0:0) 21:14 - Świetny atak Kamila Semeniuka po przerwie! Koncertowa gra Polaków!

Polska - Meksyk (0:0) 20:14 - Błędy popełniają też Meksykanie, a my znów gramy blokiem! Trener Azair wykorzystuje kolejną przerwę.

Polska - Meksyk (0:0) 18:14 - Pomylił się teraz Śliwka na linii zagrywki, ale jego serwisy dużo dały naszej ekipie.

Polska - Meksyk (0:0) 18:13 - Uruchamiamy nasz szczelny blok! Fuentes zatrzymany.

Polska - Meksyk (0:0) 17:13 - Mauro Fuentes atakuje w aut.

Czas dla szkoleniowca reprezentacji Meksyku.

Polska - Meksyk (0:0) 16:13 - Wykorzystana kontra przez Bartosza Kurka i coraz wyższe prowadzenie Polaków!

Polska - Meksyk (0:0) 15:13 - Jeszcze jeden punkt z ataku Gonzaleza, ale szybko opowiedział mu Olek Śliwka.

Polska - Meksyk (0:0) 14:12 - Meksykanie ryzykują na linii zagrywki i często płacą za to błędami.

Polska - Meksyk (0:0) 13:12 - Blokowany Gonzalez, ale przebija się na drugą stronę.

Polska - Meksyk (0:0) 13:11 - Udany atak Lopeza, lecz po chwili zepsuta zagrywka.

Polska - Meksyk (0:0) 12:10 - Bardzo dobra gra w obronie Polaków i wykorzystana kontra przez Olka Śliwkę.

Polska - Meksyk (0:0) 10:10 - Na razie Biało-Czerwoni nie mogą wejść w rytm na linii zagrywki.

Polska - Meksyk (0:0) 10:9 - Świetny atak Kamila Semeniuka z lewej strony.

Polska - Meksyk (0:0) 9:8 - Błąd w ataku Lopeza i po raz pierwszy Polska na prowadzeniu.

Polska - Meksyk (0:0) 8:8 - Bartosz Kurek mocno z prawego skrzydła i kolejny punkt na konto Polaków.

Polska - Meksyk (0:0) 7:8 - Na razie nie pomagamy sobie zagrywką, autowy serwis Olka Śliwki.

Polska - Meksyk (0:0) 7:7 - Świetna akcja Jakuba Kochanowskiego na środku siatki.

Polska - Meksyk (0:0) 6:7 - Poprawka do Gonzaleza, który obija polski blok.

Polska - Meksyk (0:0) 6:6 - Poradzili sobie w przyjęciu Meksykanie, ale Gonzalez pomylił się w ataku.

Polska - Meksyk (0:0) 4:6 - Dobrze rozpoczęli tego seta Meksykanie. Kolejny świetny atak, tym razem w wykonaniu Fuentesa.

Polska - Meksyk (0:0) 4:5 - A teraz Ci sami zawodnicy popisali się skutecznymi atakami.

Polska - Meksyk (0:0) 3:4 - I jeszcze jedna seria zepsutych zagrywek, tym razem w wykonaniu Gonzaleza i Kurka.

Polska - Meksyk (0:0) 2:3 - Wymiana błędów serwisowych po obu stronach.

Polska - Meksyk (0:0) 1:2 - Kamil Semeniuk przerywa dobrą serię rywali.

Polska - Meksyk (0:0) 0:2 - Mauro Fuentes zaskoczył w przyjęciu Olka Śliwkę.

Polska - Meksyk (0:0) 0:1 - Kochanowski nie kończy pierwszego ataku i Meksykanie wykorzystują swoją pierwszą szansę na zdobycie punktu.

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

Wyjściowy skład reprezentacji Meksyku: Aranda, Gonzalez, Rodriguez, Martinez, Lopez, Fuentes, Bravo (L)

A na boisku meldują się już Polacy i Meksykanie. Przed nami hymny narodowe!

W drugim spotkaniu polskiej grupy Amerykanie pokonali reprezentację Bułgarii 3:0, jednak siatkarze ze Stanów Zjednoczonych szczególnie w ostatnim secie musieli się trochę namęczyć.

Polacy mecz rozpoczną w następującym składzie: Marcin Janusz, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski na pozycji libero.

Już za kilkanaście minut początek meczu Polska - Meksyk. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku są Biało-Czerwoni.

Świetnym meczem otwarcia mistrzostw świata polscy siatkarze zaostrzyli apetyty kibiców. Dziś szansa na kolejny popis przed własną publicznością. Na relację live z meczu z Meksykiem zapraszamy Państwa od 20:30!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.