Hokej - MŚ Kobiet: zwycięstwa Danii i Kanady

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 28.08.2022, 20:00

W niedzielnych spotkaniach mistrzostw świata w hokeju na lodzie zwycięstwa odniosły Kanadyjki oraz Dunki.

Jako pierwsze zaprezentowały się reprezentacje Kanady oraz Japonii. Oczywistymi faworytkami były zawodniczki z Kraju Klonowego Liścia, które na rozgrywanym w Danii turnieju bronią tytułu mistrzowskiego. Reprezentacja Kanady jeszcze w pierwszej tercji pozbawiła złudzeń swoje rywalki. W drugiej minucie Kanadyjki objęły prowadzenie, a do końca pierwszej tercji trafiły jeszcze dwukrotnie. Mimo wysokiego prowadzenia w ich szeregach nie doszło do rozluźnienia. Zawodniczki z Ameryki Północnej chciały wygrać jak najbardziej okazale i po kolejnych 20 minutach gry było już 7:0. Okazało się, że nie był to jednak koniec męczarni Japonek, które w ostatniej części gry straciły kolejne dwie bramki, a same nie były w stanie zdobyć choćby honorowego punktu. Kanadyjki wygrały ostatecznie aż 9:0.

Drugie spotkanie pomiędzy Dunkami a Węgierkami miało już zupełnie inny przebieg. Żadna z drużyn nie rozpieszczała swoich kibiców ofensywnymi popisami, ale mimo to emocji nie brakowało do końca spotkania. Grające na własnym terenie zawodniczki ze Skandynawii grały znacznie bardziej defensywnie od rywalek niemal przez całe spotkanie. Zawodniczki z Węgier oddawały znacznie więcej strzałów na bramkę rywalek, ale nic z tego nie wychodziło. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do trzeciej tercji. W niej w początkowych fragmentach na prowadzenie dość niespodziewanie wyszły Dunki, które następnie skupiły się już wyłącznie na grze w obronie. Gospodynie turnieju ostatecznie dopięły swego i skromnie pokonały Węgierki 1:0.

Kanada - Japonia 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)

Dania - Węgry 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)