La Liga: pewne zwycięstwo Barcelony, dublet Lewandowskiego
Maria Rosa Ferre/Wikimedia Commons

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 28.08.2022, 21:26

Przedostatnim meczem niedzielnych emocji La Liga było starcie FC Barcelony z Realem Valladolid. Duma Katalonii grała swój koncert od pierwszej minuty, a głównymi wokalistami byli Ousmane Dembele oraz Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki, dzięki czemu FC Barcelona wygrała 4:0.

Jak można było przewidzieć, od początku spotkania do podopieczni Xaviego dominowali na boisku i większość czasu spędzali w polu karnym rywali, którzy nastawieni byli na grę z kontry. W 11. minucie przed szansą na pierwszą bramkę stanął Robert Lewandowski, który oddał strzał głową, ale finalnie skończyło się jedynie na obiciu prawego słupka bramki rywali. Następnie bardzo dobrą okazję miał Ousmane Dembele, którego strzał również wylądował na tym samym słupku. Jak to mawiają do trzech razy sztuka i przy następnej dogodnej sytuacji Dumy Katalonii, Robert Lewandowski nie pomylił się i otworzył wynik spotkania.

Do końca pierwszej połowy FC Barcelona kontrolowała przebieg tego meczu. Efektem tego było piękna akcja z 43. minuty, gdy Ronald Araujo z łatwością odebrał piłkę przeciwnikowi. Urugwajczyk oddał piłkę Busquetsowi, który uruchomił Dembele. Francuz wystawił piłkę Pedriemu, a młody Hiszpan z łatwością wpakował piłkę do siatki.

Drugą połowę zainaugurowała brawurowa akcja Raphinhi, który kilkukrotnie przełożył rywala, ale w ostatniej chwili jeden z obrońców wygarnął mu piłkę. Trzecia bramka miała swoje miejsce w 65. minucie, gdy Dembele popisał się świetnym podaniem prostopadłym do Roberta Lewandowskiego, który ze spokojem umieścił pikę w siatce, notując tym samym dublet! W doliczonym czasie gry Robert Lewandowski uderzył w poprzeczkę, a do piłki doskoczył Sergi Roberto, który zamknął kwestię wyniku.

FC Barcelona - Real Valladolid 4:0 (2:0)

Bramki: 24', 65' Lewandowski, 43' Pedri, 90+2' Roberto

FC Barcelona: ter Stegen - Araujo (61' Roberto), Kounde, Garcia, Balde - Busquets (76' Kessie), Gavi (61' de Jong, Pedri - Dembele (82' Torres), Lewandowski, Raphinha (61' Fati)

Real Valladolid: Masip - Perez, Fernandez, Sanchez (62' Villa), Escudero - Aguado (46' Mesa), Monchu (46' Plano), Kike - Sanchez, Guardiola (62' Leon), Anuar (76' Arroyo)

Żółte kartki: Monchu, Sanchez, Kike

Sędzia: Ricardo de Burgos Bengoetxea