La Liga: zwycięstwo Realu Madryt po golach w końcówce

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.08.2022, 00:17

Real Madryt wygrał 3:1 z Espanyolem w wyjazdowym meczu trzeciej kolejki La Liga. Zwycięstwo "Królewskim" zapewniły gole Karima Benzemy w ostatnich minutach meczu.

Pierwsze pół godziny należały do Realu Madryt. Gracze Carlo Ancelottiego szybko objęli prowadzenie. W 13. minucie Aurelien Tchouameni zagrał do Viniciusa Juniora, a ten pokonał Benjamina Lecomte'a. Brazylijczyk miał kolejne okazje, ale już ich nie wykorzystywał. w końcówce inauguracyjnej części gry gospodarze potrafili zagrozić bramce Thibaut Courtoisa. Jedną z szans na gola zamienił Joselu.

Po zmianie stron Real wolno się rozkręcał. Najpierw ponownie za sprawą Joselu postraszyli goście, ale później "Królewscy" zdominowali rywala. Do okazji bramkowych zaczął dochodzić Karim Benzema. Francuz długo nie mógł się wstrzelić, ale końcówką spotkania wynagrodził sobie cierpliwość. Wyprowadził gości na prowadzenie w 88. minucie, gdy wbił piłkę do siatki, zamykając dośrodkowanie Rodrygo. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę za faul przed polem karnym otrzymał Lecomte. W bramce musiał stanąć obrońca, Leandro Cabrera. Benzema wykorzystał stały fragment gry i ustrzelił dublet. W ligowej tabeli Real zrównał się punktami z Realem Betis.

Espanyol - Real Madryt: 3:1 (1:1)

Bramki: 43 Joselu - 13' Vinicius, 88', 90+10' Benzema

Espanyol: Lecomte - Gil, Cabrera, Calero, Olivan - Exposito (89' Gomez), Darder, Sanchez, Costa (69' Bare), Puado (78' Melamed) - Joselu

Real: Courtois - Lucas (85' Carvajal), Rudiger, Militao, Alaba - Modrić (58' Camavinga), Tchouameni, Kroos (80' Ceballos) - Valverde (58' Rodrygo), Benzema, Vinicius

Czerwona kartka: 90+6' Lecomte