World Rugby Sevens Series: zwycięstwo Australii w całym cyklu

• Data publikacji: 29.08.2022, 14:51

W Los Angeles rozegrano ostatnie w tym sezonie zawody z World Rugby Sevens Series. Turniej wygrali Nowozelandczycy, a w całym cyklu triumfowali Australijczycy.

Rozgrywki kobiet zostały zakończone już w maju. Panowie mieli jeszcze do rozegrania finałowy turniej w Los Angeles. Na końcowy triumf miały szansę zespoły Australii, RPA, Fidżi i Argentyny. Drużyna z Południowej Afryki pożegnała się z zawodami już w fazie grupowej, którą z kompletem punktów zakończyły: Australia, Nowa Zelandia, Fidżi oraz Samoa.

Coraz bliżej końcowego triumfu była Australia, która w 1/4 finału rozgromiła Kenię. W półfinale rugbyści z Antypodów przegrali 10:29 z Fidżi. Zwycięstwo w meczu o trzecie miejsce z Samoa 21:7 przypieczętowało ich sukces w końcowej klasyfikacji. W finale turnieju Nowa Zelandia wygrała 28:21 z Fidżi, jednak w rankingu uplasowała się na ósmej pozycji. Wraz z odliczeniem dwóch najsłabszych występów Australia zgromadziła 126 punktów rankingowych i o dwa wyprzedziła RPA.