Washington Capitals z drugim zwycięstwem

• Data publikacji: 14.05.2018, 07:02

Hokeiści Washington Capitals wygrali po raz drugi na lodowisku Tampy Bay Lightning w finale Konferencji Wschodniej NHL. Stołeczni triumfowali 6:2 i prowadzą już 2:0 w serii.

Zawodnicy z Waszyngtonu mieli dużą ochotę na objęcie prowadzenia 2:0 w rywalizacji. Drugi mecz serii był bardzo istotny dla Tampy, która dążyła do wyrównania. Już w 28. sekundzie gry, wynik otworzył napastnik Waszyngtonu, Tom Wilson. Na koniec pierwszej tercji prowadziła jednak Tampa. Błyskawice dwukrotnie wykorzystały przewagę. Bradena Holtby'ego pokonali Brayden Point i Steven Stamkos. Druga z bramek dla gospodarzy padła w przewadze, po kontrowersyjnej karze dla T.J. Oshie.

Potem inicjatywę przejęli goście. W 3. minucie drugiej tercji wyrównał Devante Smith-Pelly. Ponad minutę przed końcem drugiej części meczu był remis. Być może decydujące dla losów całego spotkania były ostatnie fragmenty drugiej odsłony meczu. Gola na 3:2 strzelił Lars Eller, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Lightning. 10 sekund przed końcem tercji rozpoczęła się gra w przewadze hokeistów z Waszyngtonu. Stołeczni zdołali ją wykorzystać jeszcze w tej części meczu. Praktycznie w ostatniej chwili gry, krążek - po zagraniu Jewgienija Kuzniecowa - wpadł do bramki Andrieja Wasilewskiego.

Przy stanie 2:4 Tampa Bay Lightning postawiła głównie na ofensywę. Błyskawice nie mogły zdobyć kontaktowej bramki. Waszyngton grał z kontry i robił to bardzo skutecznie. Bramki dla Capitals zdobyli Alex Owieczkin (4. minuta) i Brett Connolly (13. minuta). Washington Capitals wygrali aż 6:2. Teraz rywalizacja przenosi się do stolicy Stanów Zjednoczonych. W przypadku dwóch zwycięstw na własnym obiekcie, Capitals zapewnią sobie awans do finału Pucharu Stanleya.

Washington Capitals - Tampa Bay Lightning 6:2 (1:2, 3:0, 2:0)