Statscore Futsal Ekstraklasa: niezły początek beniaminków, wysokie wygrane medalistów - podsumowanie 1. kolejki

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 30.08.2022, 13:04

Za nami pierwsza w tym sezonie seria gier polskiej Statscore Futsal Ekstraklasy. Triumfy odnieśli w niej m.in. dwaj beniaminkowie, czy medaliści poprzedniego sezonu.

Kolejkę, a można nawet powiedzieć, że cały sezon rozpoczęło starcie beniaminka ze Śląską AZS UŚ Katowice z wicemistrzami Polski Rekordem Bielsko-Biała. Faworyt tej potyczki mógł być więc tylko jeden i tak właśnie wyglądał przebieg meczu. Po pierwszych 20 minutach goście prowadzili 4:0, w drugiej połowie dołożyli jeszcze trzy bramki i ostatecznie zwyciężyli aż 7:0 zespół powracający na najwyższy szczebel po roku przerwy.

W pierwszym sobotnim mecz Słoneczny Stok Białystok podejmował we własnej hali ubiegłosezonowych brązowych medalistów, czyli zespół Constractu Lubawa. Zgodnie z przewidywaniami lubawianie schodzili na przerwę prowadząc 2:0, ale na dobre strzelanie rozpoczęło się dopiero w drugiej odsłonie rywalizacji, gdzie obejrzeliśmy aż osiem trafień, a Constract wygrał 8:2. Bardzo ciekawie zapowiadało się kolejne spotkanie debiutującego na najwyższym szczeblu Widzewa Łódź z Futsalem Leszno. Łodzianie w zeszłym sezonie kompletnie zdominowali 1. Ligę i po awansie z pewnością nie zamierzają być jedynie dostarczycielami punktów dla innych. W pierwszej połowie meczu to drużyna z Wielkopolski miała przewagę, ale na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1:1. W drugich 20 minutach "Widzewiacy" podkręcili jednak tempo gry i przy okazji wykorzystując również często nienajlepsze zachowanie swoich rywali wygrali na inaugurację 5:3. Kolejny mecz to również potyczka, w której brał udział beniaminek. BSF Bochnia mierzyła się z warszawską Legią. Mecz już od samego początku obfitował w liczne emocje i bramki już w pierwszych minutach. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili dość zaskakująco aż 5:2. W drugiej odsłonie meczu "Stołeczni" próbowali jeszcze złapać kontakt ze swoimi rywalami, ale przegrali ten mecz 6:4.

W niedzielnych rywalizacjach oglądaliśmy już mniej bramek, chociaż z pewnością nie można powiedzieć, że brakowało emocji. Red Dragons Pniewy pokonał chorzowski Clearex 3:1, a w meczu pomiędzy FC Toruń, a Dremanem Opole, gdzie mieliśmy naprawdę sporo zwrotów akcji ostatecznie padł remis 3:3.

AZS UŚ Katowice - Rekord Bielsko-Biała 0:7

Słoneczny Stok Białystok - Constract Lubawa 2:8

Widzew Łódź - Futsal Leszno 5:3

BSF Bochnia - Legia Warszawa 6:4

Red Dragons Pniewy - Clearex Chorzów 3:1

FC Toruń - Dreman Opole 3:3