Piłka wodna - ME: pierwsze reprezentacje z awansem do ćwierćfinału
Flying Cloud [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 30.08.2022, 21:58

Reprezentantki Włoch i Holandii mogą czuć się spokojnie w dwóch ostatnich seriach gier, ponieważ po wtorkowych zwycięstwach zagwarantowały sobie awans do fazy play-off. Podczas trzeciej kolejki fazy grupowej obeszło się bez niespodzianek, a najciekawiej było w meczu Holenderek z Greczynkami.

W inauguracyjnym meczu dnia reprezentacje Słowacji i Serbii walczyły o swoje pierwsze punkty. Faworyzowane w tym spotkaniu Serbki zapisały komplet punktów na swoje konto, lecz styl wygranej z dużo niżej notowanymi rywalkami pozostawił wiele do życzenia. Również w tej grupie zwycięstwa zanotowały drużyny Hiszpanii i Włoch. Szczególne powody do zadowolenia mogą mieć zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego, ponieważ ich wygrana nad Izraelem zagwarantowała awans do ćwierćfinału.

Po słabym otwarciu turnieju wreszcie zapunktowały Węgierki. Podopieczne Atilla Biro już do przerwy prowadziły nad Niemkami 17:1, a ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 26:4. Madziarki w dwóch kolejnych spotkaniach powalczą o awans do fazy play-off. Tego dnia nie zbyt gościnne okazały się gospodynie zawodów, które pokonały Rumunię 15:6, a jednocześnie niemal przekreśliły ich szansę na awans do ćwierćfinału. Tak jak Włoszki, tak i Holenderki mogą czuć się spokojnie, bo wtorkowe zwycięstwo zagwarantowało im awans do kolejnej części zawodów. Pomimo, że to Greczynki lepiej rozpoczęły mecz, to niesamowitą końcówką popisały się podopieczne Evangelosa Doudesisa. Największa zasługa w tym wykonaniu golkiperki Laury Aarts, która w ostatnich 13 minutach dała się pokonać przeciwniczkom tylko jeden raz.