Siatkówka - MŚ: Polska - Stany Zjednoczone [ZAPIS LIVE]
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 30.08.2022, 20:30

Przed nami ostatni mecz polskich siatkarzy w fazie grupowej Mistrzostw Świata 2022, a zarazem pierwszy poważny sprawdzian formy. Biało-Czerwoni zmierzą się w nim z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, która również jest wymieniana w gronie kandydatów do złota. Tego meczu po prostu nie można przegapić! Początek spotkania o 20:30, zapraszamy!

Polska - Stany Zjednoczone 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21)

Relacja na żywo

Serdecznie dziękujemy za wspólne dzielenie emocji! To koniec siatkarskich wrażeń na dziś, ale wytrwałych zapraszamy na tenisowe korty, gdzie Hubert Hurkacz powalczy w meczu pierwszej rundy US Open.

Mecze 1/8 zostaną rozegrane w dniach 3-6 września.

Polska kończy fazę grupową z kompletem zwycięstw, a to świetna zapowiedź przed następnym etapem!

Panie i Panowie co to był za mecz! Zaczęło się średnio, ale każdy kolejny set to coraz lepsza gra Polaków. Fantastyczny mecz Kamila Semeniuka i świetna zmiana Tomasza Fornala!

Polska - USA (2:1) 25:21 - KONIEC! Tomasz Fornal kończy cały mecz atakiem z lewej flanki!

Polska - USA (2:1) 24:20 - Popisów na środku ciąg dalszy! Kuba Kochanowski i piłka meczowa dla Polski!

Polska - USA (2:1) 23:20 - I jeszcze raz Mateusz Bieniek! Nie dajemy rywalom się dogonić!

Polska - USA (2:1) 22:20 - Zablokowany Ensing, ale niestety piłka ląduje na aucie.

Polska - USA (2:1) 22:19 - Po czasie krótką popisuje się Bieniek!

Polska - USA (2:1) 21:19 - Amerykanie wciąż walczą. Świetna obrona Jankesów i zatrzymane uderzenie Fornala. Szybka reakcja Nikoli Grbicia.

Polska - USA (2:1) 21:18 - Po przerwie Kurek serwuje w aut.

Polska - USA (2:1) 21:17 - Kolejny błąd techniczny DeFalco! Coraz trudniejsza sytuacja Amerykanów i przerwa dla Johna Sperawa.

Polska - USA (2:1) 20:17 - Odgwizdane odbicie DeFalco! Kolejny punkt dla Polski!

Polska - USA (2:1) 19:17 - Trochę zamieszania po naszej stronie, ale odpowiadamy prawym skrzydłem, gdzie ręki nie zwalnia Kurek!

Polska - USA (2:1) 18:17 - Kyle Ensing robi co może na prawym ataku i kończy kolejny atak.

Polska - USA (2:1) 18:16 - Kolejny punkt oddany zagrywką przez Amerykanów.

Polska - USA (2:1) 17:16 - Myli się Russell na linii zagrywki, ale niestety błąd dotknięcia siatki popełnia Kuba Kochanowski.

Polska - USA (2:1) 16:14 - Fantastyczna gra Polaków w obronie! Bezbłędna kontra i świetne uderzenie Kuby Kochanowskiego!

Polska - USA (2:1) 15:14 - Aaron Russell świetnie odczytał zamiary polskiego bloku.

Polska - USA (2:1) 15:13 - A po naszej stronie po raz kolejny Tomasz Fornal na fali!

Polska - USA (2:1) 14:13 - Ensing zrzuca Semeniuka z zagrywki.

Polska - USA (2:1) 14:12 - A my mamy kolejnego bombardiera! Kamil Semeniuk popisuje się asem serwisowym!

Polska - USA (2:1) 13:12 - Na zagrywce myli się też DeFalco.

Polska - USA (2:1) 12:12 - Przerwa chyba trochę wybiła z rytmu naszego kapitana. Zepsuta zagrywka i błąd w ataku.

W taki wypadku o przerwę prosi John Speraw.

Polska - USA (2:1) 12:10 - A teraz nasz kapitan dokłada asa! FANTASTYCZNA GRA BARTOSZA KURKA!

Polska - USA (2:1) 11:10 - Jeszcze raz Bartosz Kurek z prawego skrzydła i Polacy wychodzą na prowadzenie!

Polska - USA (2:1) 10:10 - Cios za cios. W rolach głównych DeFalco i Kurek.

Polska - USA (2:1) 9:9 - Fantastyczna gra obu ekip i pokaz siły w ataku.

Polska - USA (2:1) 8:8 - Aaron Russell nie zwalnia ręki w ataku, ale w efektowny sposób odpowiada Fornal.

Polska - USA (2:1) 7:7 - Skrót Marcina Janusza zupełnie zaskoczył rywali!

Polska - USA (2:1) 6:7 - Tym razem Kurek skutecznie i odrabiamy straty.

Polska - USA (2:1) 4:6 - Skutecznie David Smith ze środka, a Bartek Kurek myli się w ataku.

Polska - USA (2:1) 4:4 - Jeszcze raz DeFalco, ale tym razem odpowiada Mateusz Bieniek.

Polska - USA (2:1) 3:3 - Torey DeFalco włączył szósty bieg i jest nie do zatrzymania w ataku.

Polska - USA (2:1) 2:1 - Dobre otwarcie Polaków i parady w ataku duetu Semeniuk-Kurek.

Świetna gra Polaków, świetna zmiana Tomka Fornala! Przed nami kolejny set.

Polska - USA (1:1) 25:19 - Fantastyczny mecz Tomka Fornala! Przyjmujący kończy seta efektownym atakiem!

Polska - USA (1:1) 24:19 - Walczą jeszcze Amerykanie, ale Torey DeFalco myli się na zagrywce.

Polska - USA (1:1) 23:18 - Przesunięta krótka do Mateusza Bieńka i Biało-Czerwoni są coraz bliżej zwycięstwa w tym secie!

Polska - USA (1:1) 22:18 - As serwisowy Ensinga, który dał dobrą zmianę swojej ekipie. Przerwa dla Grbicia.

Polska - USA (1:1) 22:17 - Blisko punktowego bloku był Tomek Fornal, ale ostatecznie piłka wylądowała na aucie.

Polska - USA (1:1) 22:16 - KAMIL SEMENIUK PO RAZ KOLEJNY! Fantastyczna gra przyjmującego, który teraz popisuje się asem serwisowym!

Polska - USA (1:1) 21:16 - Podwójna zmiana w naszej ekipie i punkt Łukasza Kaczmarka!

Polska - USA (1:1) 20:15 - Nie pomagamy sobie serwisem, ale to nic, bo inne elementy działają bezbłędnie! DeFalco zatrzymany!

Polska - USA (1:1) 19:14 - Tym razem pogubili się Amerykanie, a Tomek Fornal po raz kolejny zaskakuje rywali!

Polska - USA (1:1) 18:14 - Po przerwie chwila dekoncentracji w naszej ekipie.

Polska - USA (1:1) 18:12 - I jeszcze jedna fantastyczna akcja w wykonaniu Biało-Czerwonych! Mocny atak Kurka i czas dla Amerykanów.

Polska - USA (1:1) 17:12 - Po naszej stronie myli się też Janusz, ale w ataku nie do zatrzymania jest Kamil Semeniuk!

Polska - USA (1:1) 16:11 - Błąd serwisowy Bieńka, ale jeszcze więcej problemów w tym elemencie mają Amerykanie.

Polska - USA (1:1) 15:10 - Marcin Janusz posyła fantastyczne piłki do naszego kapitana, a ten po raz kolejny się nie myli!

Polska - USA (1:1) 14:9 - Torey DeFalco przerywa serię Polaków, ale szybko odpowiada Bartosz Kurek!

Polska - USA (1:1) 13:8 - Polacy brylują na zagrywce, a Kamil Semeniuk robi co chce na lewym ataku! Przerwa dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Polska - USA (1:1) 12:8 - Świetny fragment gry Biało-Czerwonych! Kolejny skuteczny blok!

Polska - USA (1:1) 11:8 - Wymiana błędów serwisowych po stronach obu ekip.

Polska - USA (1:1) 10:7 - Ależ seria Kamila Semeniuka w ofensywie! Biało-Czerwoni odskakują na kilka punktów!

Polska - USA (1:1) 7:7 - Powtórka do DeFalco i kolejny punkt na koncie Jankesów.

Polska - USA (1:1) 7:6 - Popisowa akcja Bartosza Kurka! Bezradny blok Amerykanów.

Polska - USA (1:1) 6:6 - Grają środkiem Amerykanie i David Smith wciska piłkę na naszą stronę.

Polska - USA (1:1) 6:5 - Kuba Kochanowski i Tomek Fornal na fali! Świetny blok na Andersonie.

Polska - USA (1:1) 5:5 - Teraz poprawił się DeFalco w ataku, ale my mamy Tomka Fornala, który ponownie melduje się na boisku!

Polska - USA (1:1) 5:4 - Torey DeFalco ponownie zatrzymany przez podwójny blok.

Polska - USA (1:1) 4:4 - Poszli za ciosem Amerykanie i wyrównują wynik po punktowym bloku.

Polska - USA (1:1) 4:3 - Fantastyczna akcja w wykonaniu Polaków, ale niestety błąd ustawienia naszej reprezentacji...

Polska - USA (1:1) 3:2 - Zmiany w drużynie Amerykanów i Taylor Averill wpisuje się w mecz uderzeniem ze środka.

Polska - USA (1:1) 3:1 - Mało mamy bloku w tym meczu, ale teraz Marcin Janusz świetnie zatrzymał atak DeFalco.

Polska - USA (1:1) 2:1 - Zabawił się teraz na środku Mateusz Bieniek.

Polska - USA (1:1) 1:1 - Świetna odpowiedź Matthew'a Andersona.

Polska - USA (1:1) 1:0 - Bartosz Kurek otwiera seta mocnym atakiem.

Dłuższa przerwa i wracamy do katowickiego Spodka. Na razie pojedynek nie zawodzi, lecz oba zespoły mają problemy w przyjęciu, co jest zasługą mocnych zagrywek obu ekip.

Polska - USA (0:1) 25:21 - Tomasz Fornal pojawia się na boisku i kończy seta świetnym atakiem!

Polska - USA (0:1) 24:19 - Przerywa naszą serię DeFalco, ale punkt Mateusz Bieńka i piłka setowa dla Polski!

Polska - USA (0:1) 23:19 - Świetna seria Polaków, a duża w tym zasługa fenomenalnych serwisów Kamila Semeniuka!

Polska - USA (0:1) 22:19 - Jeszcze jeden błąd reprezentantów Stanów Zjednoczonych! Takiej szansy nie możemy już zmarnować!

Polska - USA (0:1) 21:19 - Amerykanie ponownie wyciągają do nas pomocną dłoń! Autowe uderzenie Andersona.

Polska - USA (0:1) 20:19 - Natychmiastowa przerwa dla trenera Polaków, która wytrąciła Russella z rytmu zagrywki.

Polska - USA (0:1) 19:19 - Zmiana Kyle'a Russella ponownie robi nam krzywdę. As serwisowy tego zawodnika i mamy remis w samej końcówce.

Polska - USA (0:1) 19:17 - Tym razem nasz kapitan uderza w aut.

Polska - USA (0:1) 19:16 - A po czasie Bartosz Kurek nie zwalnia ręki na linii zagrywki!

Trener Stanów Zjednoczonych prosi o przerwę.

Polska - USA (0:1) 18:16 - Błędy Amerykanów i Polacy wychodzą na dwupunktowe prowadzenie!

Polska - USA (0:1) 17:16 - Amerykanie znów pomagają nam zepsutymi serwisami.

Polska - USA (0:1) 15:15 - I tym razem było blisko, ale nasz kapitan wpada w siatkę.

Polska - USA (0:1) 15:14 - Było mało gry prawym skrzydłem, no to proszę bardzo! Świetny atak Kurka!

Polska - USA (0:1) 14:14 - Blok Amerykanów dziś gra perfekcyjnie. Olek Śliwka zatrzymany już nie po raz pierwszy.

Polska - USA (0:1) 14:12 - Świetna gra Amerykanów w obronie, ale Polacy cierpliwie rozgrywają kontry. Punkt Kuby Kochanowskiego.

Polska - USA (0:1)13:12 - Bombarduje nas Anderson, ale Kamil Semeniuk również nie zwalnia ręki.

Polska - USA (0:1) 12:11 - Psuje serwis po przerwie Tuaniga, za to w tym elemencie odpalił Mateusz Bieniek!

Polska - USA (0:1) 10:11 - Nie możemy zatrzymać rozpędzonych Amerykanów... As serwisowy Tuanigi i przerwa dla Grbicia.

Polska - USA (0:1) 10:9 - Aaron Russell złapał rytm w ataku i dwukrotnie obija polski blok.

Polska - USA (0:1) 10:7 - Ależ odpowiedź Bartosza Kurka z prawej strony!

Polska - USA (0:1) 9:7 - Matthew Anderson przerywa słabszą serię swojej drużyny.

Polska - USA (0:1) 9:6 - Kolejny błąd w ataku Amerykanów! Będzie przerwa dla trenera Sperawa.

Polska - USA (0:1) 8:6 - Dobry wyblok Biało-Czerwonych i świetna kontra Mateusza Bieńka!

Polska - USA (0:1) 7:6 - Ogromne problemy Polaków w przyjęciu, ale Anderson pomaga nam błędem w ataku.

Polska - USA (0:1) 6:6 - Zaskakuje nas w przyjęciu DeFalco i mamy remis na tablicy wyników.

Polska - USA (0:1) 6:5 - Mylimy się na zagrywce, ale świetnie działa lewe skrzydło, gdzie punktuje Semeniuk.

Polska - USA (0:1) 5:3 - Wymiana świetnych ataków na środku. W rolach głównych Jendryk i Kochanowski.

Polska - USA (0:1) 4:2 - Fantastyczny serwis Janusz i wykorzystana przechodząca przez Olka Śliwkę!

Polska - USA (0:1) 2:2 - Świetna akcja w wykonaniu obu ekip, niestety zakończona punktowym blokiem Amerykanów.

Polska - USA (0:1) 2:1 - Poprawka do Olka Śliwki i punkt dla naszej drużyny.

Polska - USA (0:1) 1:1 - Mylą się też Amerykanie. Kolejny błąd serwisowy.

Polska - USA (0:1) 0:1 - Olek Śliwka rozpoczyna seta atakiem, ale niestety autowym.

Szkoda tej końcówki, ale to zwiastuje nam bardzo wyrównany mecz.

Polska - USA (0:0) 23:25 - Odgwizdane podwójne odbicie Kamila Semeniuka i Amerykanie wyrywają nam tego seta w końcówce.

Polska - USA (0:0) 23:24 - Świetna zmiana zadaniowa Kyle'a Russella, który zdobywa piłkę setową dla Amerykanów.

Polska - USA (0:0) 23:23 - Świetnie przyjmują Amerykanie, a ataki Russella są dziś nie do zatrzymania.

Polska - USA (0:0) 23:22 - Myli się na zagrywce DeFalco!

Polska - USA (0:0) 22:22 - Po przerwie skutecznie atakuje Russell.

Czas dla trenera Johna Sperawa.

Polska - USA (0:0) 22:21 - Wpycha nam piłkę DeFalco, ale dotyka siatki! Punkt dla Polski!

Polska - USA (0:0) 21:21 - Dobry atak DeFalco, ale też kolejny błąd Jankesów na linii zagrywki. Pomagają nam Amerykanie tymi zepsutymi serwisami.

Polska - USA (0:0) 20:20 - Po przerwie dla Nikoli Grbicia Jendryk serwuje w siatkę.

Polska - USA (0:0) 19:20 - Błąd techniczny Olka Śliwki. Ten punkt może nas wiele kosztować.

Polska - USA (0:0) 19:19 - Autowy serwis Russela i niestety też Bartosza Kurka.

Polska - USA (0:0) 18:18 - Świetne przyjęcie Shoji'ego i skuteczny atak Andersona.

Polska - USA (0:0) 18:17 - Fantastyczna kiwka Semeniuka! Polacy ponownie na prowadzeniu!

Polska - USA (0:0) 17:17 - Marcin Janusz uruchamia środek, a tam atakiem popisuje się Kuba Kochanowski!

Polska - USA (0:0) 16:17 - Russell wygrywa walkę z polskim blokiem.

Polska - USA (0:0) 16:16 - Olek Śliwka na lewym skrzydle i doprowadzamy do remisu.

Polska - USA (0:0) 15:16 - Zaskoczył nas teraz Joshua Tuaniga w ataku, a chwilę potem linia przyjęcia nie poradziła sobie ze świetnym serwisem Smitha. Amerykanie na prowadzeniu.

Polska - USA (0:0) 15:14 - Kolejna długa i emocjonująca wymiana, którą kończy Olek Śliwka.

Polska - USA (0:0) 14:14 - Pomyłka Andersona na linii zagrywki, ale zaraz potem perfekcyjny atak Davida Smitha.

Polska - USA (0:0) 13:13 - Autowe uderzenie DeFalco, ale po palcach Biało-Czerwonych.

Polska - USA (0:0) 13:12 - Fantastyczny atak Kurka i wychodzimy z niewygodnego ustawienia.

Polska - USA (0:0) 12:12 - Po przerwie Amerykanie znów blokują i mamy remis na tablicy wyników.

Polska - USA (0:0) 12:11 - Ruszony w przyjęciu Olek Śliwka i czas dla Nikoli Grbicia.

Polska - USA (0:0) 12:10 - Kurek tym razem próbował zaskoczyć atakiem, ale w bloku czuwał DeFalco.

Polska - USA (0:0) 12:9 - Nie wyszedł ten serwis Kurkowi.

Polska - USA (0:0) 12:8 - Fantastyczny blok Biało-Czerwonych i ponownie odskakujemy wynikiem!

Polska - USA (0:0) 11:8 - Mateusz Bieniek ze środka i przerywamy serię Jankesów.

Polska - USA (0:0) 10:8 - Świetny serwis Russela i punkt na konto Amerykanów.

Polska - USA (0:0)10:7 - Świetnie pograli teraz środkiem reprezentanci Stanów Zjednoczonych.

Polska - USA (0:0) 10:6 - I jeszcze jedna zepsuta zagrywka, tym razem przez Tuanige.

Polska - USA (0:0) 9:6 - Kolejny błąd serwisowy po stronie Amerykanów, ale w ataku nadrabia Aaron Russel.

Polska - USA (0:0) 8:5 - Środek, druga linia i świetne uderzenie Torey'a DeFalco.

Polska - USA (0:0) 8:4 - Po przerwie Bieniek psuje zagrywkę, ale na aut piłkę posyła też DeFalco.

Polska - USA (0:0) 7:3 - Kolejna świetna zagrywka Mateusza Bieńka i kolejna bardzo dobra kontra, zakończona atakiem Olka Śliwki. Bardzo dobra seria Polaków i przerwa dla trenera Stanów Zjednoczonych.

Polska - USA (0:0) 6:3 - Seria błędów po stronie Amerykanów i Polacy wychodzą na trzypunktowe prowadzenie!

Polska - USA (0:0) 4:3 - Myli się Semeniuk na linii zagrywki, ale błąd popełnia też Anderson.

Polska - USA (0:0) 3:2 - Kurek tym razem skutecznie przebija się przez amerykański blok.

Polska - USA (0:0) 2:2 - Amerykanie grają pipe'a i punktuje Russell.

Polska - USA (0:0) 2:1 - Kolejny raz piłka na lewe skrzydło i po raz kolejny skutecznie Semeniuk.

Polska - USA (0:0) 1:1 - Amerykanie od razu uruchamiają swój szczelny blok, który zatrzymuje atak Kurka.

Polska - USA (0:0) 1:0 - Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy! A seta atakiem otwiera Kamil Semeniuk.

Skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych: Tuaniga, Anderson, Jendryk, Smith, Russell, DeFalco, Shoji (L). Czyli Amerykanie bez podstawowego rozgrywającego - Micah Christensona.

Przed nami hymny narodowe obu drużyn!

W tym sezonie z Amerykanami mierzyliśmy się dwukrotnie. Na razie w rywalizacji jest remis. Raz triumfowali Polacy, a raz byli lepsi Jankesi.

Biało-Czerwoni rozpoczną w tradycyjnym składzie: Marcin Janusz, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka oraz Paweł Zatorski.

Zaczynamy już za chwilę!

Pojedynek dwóch kandydatów do złota, to niemal gwarancja fantastycznego widowiska. Dlatego serdecznie zapraszamy Państwa na relację z tego meczu, startujemy o 20:30!

Dziś historia zatoczyła koło, a Biało-Czerwoni walczą o kolejny wielki sukces na światowym czempionacie. Przed nimi ostatni, lecz jak się wydaję i najtrudniejszy mecz w grupie. Polska zmierzy się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, a to spotkanie może powiedzieć nam wiele o dyspozycji podopiecznych Nikoli Grbicia.

Równo osiem lat na Stadionie Narodowym w Warszawie zostały otwarte Mistrzostwa Świata 2014. Wtedy polscy siatkarze pokonali reprezentację Serbii, co okazało się pierwszym krokiem do historycznego zwycięstwa w całym turnieju.

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.