Premier League: porażka Chelsea z Southampton

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 30.08.2022, 22:52

Southampton pokonało Chelsea 2:1 w meczu piątej kolejki Premier League. "Święci" odwrócili niekorzystny rezultat już w pierwszej połowie i nie wypuścili prowadzenia do końca. Cały mecz z ławki rezerwowych obejrzał Jan Bednarek.

Pierwsze fragmenty spotkania na Saint Mary's Stadium toczyły się głównie w środkowej części boiska. Dopiero rozegraniu inauguracyjnego kwadransa kontrolę nad mecze przejęła Chelsea. Gracze "The Blues" podejmowali jednak niewłaściwe wyboru w okolicach pola karnego rywala. W 23. minucie najlepiej w polu karnym odnalazł się Raheem Sterling. Były piłkarz Manchesteru City potwierdził dobrą dyspozycję i wyprowadził gości na prowadzenie. Podopieczni Thomasa Tuhela chcieli szybko podwyższyć wynik. Obiecującą okazję zmarnował choćby Mason Mount. Nieoczekiwanie stały fragment gry przyniósł Southampton wyrównanie. Wybitą piłkę przed polem karnym zgarnął Romeo Lavia i po uderzeniu ze skraju szesnastki zdobył debiutancką bramkę w nowych barwach. Po utraconym prowadzeniu Chelsea jakby odcięło prąd. Goście nadal utrzymywali się zdecydowanie częściej przy piłce, ale sama gra w ataku pozycyjnym była ospała i pozostawiała wiele do życzenia. W dodatku w doliczonym czasie gry do siatki ponownie trafili "Święci", za sprawą Adama Armstronga.

Po zmianie stron na boisku nie działo się zbyt wiele. Gra gości zupełnie się nie kleiła, a lepsze szanse na kolejne bramki mieli gospodarze. Chelsea w drugich czterdziestu pięciu minutach oddała ledwie jeden celny strzał. Wynik 2:1 utrzymał się do końca spotkania. Po pięciu rozegranych kolejkach obie ekipy plasują się w środku stawki, z siedmioma zgromadzonymi punktami.

Southampton - Chelsea: 2:1 (2:1)

Bramki: 28' Lavia, 45+1' Armstrong - 23' Sterling

Southampton: Bazunu - Walker-Peters, Bella-Kotchap, Salisu, Perraud (73' Djenepo) - Ward-Prowse, Lavia (60' Aribo), Armstrong (86' Lyanco), Diallo, Elyounoussi - Adams

Chelsea: Mendy - Azpiliqueta (67' Broja), Silva, Koulibaly, Cucurella - Loftus-Cheek (46' Kovacić), Jorginho (67' Chilwell), Mount - Sterling, Havertz, Ziyech (67' Pulisic)

Żółte kartki: 54' Salisu, 64' Ward-Prowse - 80' Pulisić

Sędzia: Michael Oliver