PKO Ekstraklasa: Lech pokonał rozbitą Lechię

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 31.08.2022, 22:54

Lech Poznań wygrał 3:0 z Lechią Gdańsk w zaległym meczu szóstej kolejki PKO Ekstraklasy. Trzy punkty pozwoliły Lechitom opuścić strefę spadkową.

Pierwszy kwadrans był wyrównany. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Marco Terrazzino, którego strzał wybronił Filip Bednarek. Pozostała część meczu była w pełni kontrolowana przez gości. W 19. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Nika Kwekweskiri. Gruzin idealnie przymierzył i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Lech podwyższył wynik po składnej kontrze, którą wykończył Kristoffer Velde.

Po zmianie stron obraz meczu nie zmienił się. "Kolejorz" stwarzał kolejne szanse, jak chociażby słupek Velde i minimalnie niecelną dobitkę Filipa Marchwińskiego. Trzecią bramkę udało się zdobyć w 60. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Michał Skóraś. Kolejna fatalna postawa gdańszczan stawia pozycję trenera Tomasza Kaczmarka w coraz gorszej sytuacji.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań: 0:3 (0:2)

Bramki: 19' Kvekveskiri, 42' Velde, 60' Skóraś

Lechia: Kuciak - Stec, Nalepa, Abu Hanna (69' Maloca), Conrado (61' Pietrzak) - Tobers, Gajos (69' Kubicki), Durmus (62' Sezonienko), Terrazzino, Diabate (46' Kałuziński) - Zwoliński

Lech: Bednarek - Douglas, Milić (46' Pingot), Dagerstal, Pereira (74' Żukowski) - Karlstrom, Kwekweskiri (61' Murawski), Velde (74' Citaiszwili), Marchwiński (74' Amaral), Skóraś - Szymczak

Żółte kartki: 35' Diabate, 84' Nalepa, 89' Stec, 90+4' Sezonienko - 48' Velde

Sędzia: Bartosz Frankowski