Kajakarstwo - MŚJ/U23: Bardzo dobre eliminacje polskich kajakarzy

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 01.09.2022, 18:59

Drugi dzień Mistrzostw Świata juniorów i U23 rozgrywanych w węgierskim Szegedynie już za nami. Polscy kajakarze i kajakarki zaprezentowali się bardzo dobrze. Mamy wiele finałów A i półfinałów i mało strat.

W porannej części rywalizacji odbyły się 43 wyścigi. W 13 z nich mogliśmy obserwować reprezentantów Polski. W rywalizacji juniorów nasi reprezentanci zanotowali następujące rezultaty: z trzeciego wyścigu eliminacyjnego w K2 500 do półfinału awansowały Zuzanna Błażejczak i Zofia Więcławska, w K2 500 chłopców w półfinale powalczą Alex Borucki i Jarosław Kajdanek, w C4 500 nasza czwórka w składzie Kacper Sieradzan, Rafał Poklepa, Piotr Kujawa i Marceli Krawiec wygrali swój wyścig i awansowali do finału, w K1 1000 Martyna Jaskólska zajęła drugie miejsce i powalczy w półfinale, w C2 1000 Eryk Wilga i Piotr Kujawa zajęli czwarte miejsce w swoim wyścigu i będą walczyli w półfinale, w K1 1000 Jarosław Kajdanek wygrał swój wyścig i awansował do wyścigu o medale, w C1 500 Julia Tarasiuk zajęła piąte miejsce w swoim wyścigu i będzie płynęła w półfinale. W rywalizacji młodzieżowców (U23) w C1 500 Patrycja Mendelska zajęła piąte miejsce w swoim wyścigu i popłynie w półfinale, Julia Górska w K1 1000 dopłynęła do mety, jako czwarta i również powalczy w półfinale, Adrian Kłos i Gracjan Michalak w C2 1000 z trzeciego miejsca awansowali bezpośrednio do finału A, w K1 1000 szósty w swoim wyścigu był Filip Weckwert i on niestety odpadł z dalszej rywalizacji, w K2 500 nasza dwójka Martyna Klatt i Sandra Ostrowska wygrały swój wyścig i będą walczyły o medale i na koniec w K2 500 Jakub Stepun i Bartosz Grabowski pewnie awansowali z pierwszej pozycji do półfinału.

W sesji popołudniowej odbyło się 35 wyścigów głównie były to wyścigi półfinałowe i kilka eliminacyjnych w rywalizacji mikstów. W rywalizacji juniorów w K2 500 awans do finału wywalczyły Zuzanna Błażejczak i Zofia Więcławska. Polki zajęły drugie miejsce za Włoszkami. W tej samej konkurencji do finału awansowała również męska osada Alex Borucki i Jarosław Kajdanek. W finale B wyścigu C1 500 popłynie Julia Tarasiuk. Polka w swoim półfinale zajęła siódme miejsce i nie awansowała do wyścigu medalowego. W mikstowej rywalizacji C2 500 Julia Kończał - Bohn i Rafał Poklepa zajęli drugie miejsce w półfinale i będą walczyli o medale MŚ. Do finału awansowała z drugiego półfinału również kolejna nasza para. Joanna Kurpan i Krzysztof Jokiel wygrali swój wyścig.

W rywalizacji młodzieżowców (U23) niestety z rywalizacją w C1 500 pożegnała się Patrycja Mendelska. Polka zajęła w swoim wyścigu czwarte miejsce pierwsze niedające awansu do finału. W finale B w K1 1000 popłynie Julia Górska. Polka zajęła w swoim wyścigu piąte miejsce. Awansować do finału A w K1 1000 nie udało się również Martynie Jaskólskiej. Nasza kajakarka zajęła czwarte miejsce i będzie walczyła w finale B. Nastroje poprawili nam Eryk Wilga i Piotr Kujawa. Młodzi Polacy awansowali do finału A w C2 1000 z pierwszego miejsca w swoim wyścigu. W finale A w K1 1000 popłynie Jarosław Kajdanek, który zajął w swoim wyścigu półfinałowym drugie miejsce. W rywalizacji K2 500 swój półfinał wygrali Jakub Stepun i Bartosz Grabowski i awansowali do finału A. W mikstowej konkurencji C2 500 swój wyścig eliminacyjny wygrali Norman Zezula i Julia Walczak i awansowali do finału A. W rywalizacji K2 500 w półfinale popłyną Martyna Klatt i Jakub Stepun, którzy w swoim wyścigu eliminacyjnym musieli uznać wyższość Węgrów.