PGNIG Superliga: walka o mistrzostwo rozpoczęta. Gwardia wygrywa na inaugurację
Bartłomiej Konieczny

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 02.09.2022, 22:35

Gwardia Opole pokonuje na inaugurację sezonu w PGNiG Superlidze MKS Zagłębie Lubin. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Marek Monczka i Andrzej Widomski, którzy we dwójkę zdobyli ponad połowę punktów swojego zespołu.

To właśnie Marek Monczka rozpoczął marsz swojej drużyny zdobywając dwie pierwsze bramki w spotkaniu. MKS Zagłębie Lubin jednak dość sprawnie doprowadził do remisu, wokół którego później przez długą część pierwszej połowy "kręcił się" wynik meczu. W końcówce pierwszej części meczu zrobiło się gorąco na ławce Gwardii Opole, która w minutę straciła dwóch zawodników. Karę dwóch minut otrzymał najpierw Łukasz Kucharczyk, a kilka chwil później Maciej Fabianowicz.

Pomimo tego do przerwy to opolanie wygrali pierwszą połowę 15:14, a ponownie mocne wejście zaliczyli także w drugiej połowie. W pewnym momencie było już 25:16. Lubinianie byli bardzo bezradni i dali sobie wpuścić siedem bramek pod rząd. Po siedmiu minutach Arkadiusz Michalak przełamał niemoc Zagłębia Lubin. W szeregach gości dało to pobudzenie i przyjezdni zniwelowali stratę do pięciu bramek. Wówczas jednak Rafał Krupa otrzymał czerwoną kartkę. To spowodowało, że goście ponownie stracili kilka bramek i choć w pięćdziesiątej minucie czerwony kartonik otrzymał także zawodnik gospodarzy, Łukasz Kucharczyk to jednak finalnie nie dało to wiele gościom, choć ci bardzo ambitnie starali się nadgonić rywali. Ostatecznie wynik spotkania zamknął Mateusz Wojdan. Gwardia Opole wygrała 32:28 i została pierwszym liderem PGNiG Superligi w sezonie 2022/23.

Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 32:28 (15:14, 17:14)

Gwardia Opole: Marek Monczka 9, Andrzej Widomski 8, Mateusz Jankowski 6, Mateusz Wojdan 3, Michał Scisłowicz 2, Paweł Stempin 2, Fabian Sosna 1, Maciej Fabianowicz 1

Zagłębie Lubin: Arkadiusz Michalak 4, Jakub Bogacz 4, Wojciech Hajnos 4, Michał Bekisz 3, Patryk Iskra 3, Stanisław Gębala 3, Danylo Hlushak 2, Jakub Adamski 1, Jakub Moryń 1, Mateusz Drozdalski 1, Rafał Krupa 1