Kajakarstwo - MŚ U23 i juniorów: kolejne medale Polaków
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Data publikacji: 03.09.2022, 13:13

Za nami kolejny dzień mistrzostw świata juniorów i młodzieżowców w Szeged z sukcesami Polaków. W sobotę nasi reprezentanci zdobyli aż sześć medali, w tym dwa złote.

W piątek reprezentanci Polski wywalczyli cztery medale, a na podium stali głównie w rywalizacji czwórek kajakowych. Dzisiaj Polacy pokazali, że w pozostałych konkurencjach też są bardzo mocni. W sobotę specjalnością naszych zawodniczek i zawodników stały się wyścigi K2 na 500 metrów w kategorii do lat 23. Martyna Klatt i Sandra Ostrowska wczoraj były częścią czwórki, która wywalczyła złoto, a dzisiaj były najlepsze w dwójce. Polki wyprzedziły drugie Włoszki o ponad sekundę.

W podobnej sytuacji co koleżanki z kadry znaleźli się Jakub Stepun i Bartosz Grabowski. Polacy do złota w K4 dołożyli mistrzostwo świata w K2 na 500 metrów. W finale A najgroźniejszymi rywalami naszych reprezentantów byli Portugalczycy Goncalves i Casinha, którzy przegrali z Biało-Czerwoni o trzy dziesiąte sekundy. Świetnie w kajakach na 500 metrów spisali się też juniorzy. Alex Borucki i Jarosław Kajdanek zajęli drugie miejsce ze stratą 0,8 sekundy do Węgrów i przewagą dwóch setnych nad trzecimi Niemcami.

Również srebro na dystansie 500 metrów, ale w C4 wywalczyły: Angelika Dorozińska/Aleksandra Jacewicz/Katarzyna Szperkiewicz/Julia Walczak. Polki uległy tylko reprezentantom Kanady. O medal nie było trudno, bo na start stanęły tylko cztery załogi. Nasi kanadyjkarze w tej samej konkurencji i kategorii wiekowej (U23) zdobyli brąz. Można powiedzieć, że mają oni swoich następców, bo także na trzeciej pozycji finiszowali juniorzy. Po południu odbyły się półfinały do ostatniego dnia mistrzostw. Awans wywalczyli: Helena Wiśniewska, Katarzyna Szperkiewicz czy Kacper Sieradzan.

Wyniki finałów A

K2 500 metrów juniorek:

1. Węgry
2. Słowacja
3. Włochy
...
8. Polska (Zuzanna Błażejczak/Zofia Więcławska)

C4 500 metrów juniorek:

1. Niemcy
2. Węgry
3. Ukraina
...
7. Polska (Julia Tarasiuk/Patrycja Szymańska/Karolina Seydlewicz/Oliwia Kordalska)

K2 500 metrów juniorów:

1. Węgry
2. Polska (Alex Borucki/Jarosław Kajdanek)
3. Niemcy

C4 500 metrów juniorów:

1. Ukraina
2. Węgry
3. Polska (Kacper Sieradzan/Rafał Poklepa/Piotr Kujawa/Marceli Krawiec)

C2 1000 metrów U23 mężczyzn:

1. Węgry
2. Ukraina
3. Hiszpania
...
5. Polska (Adrian Kłos/Gracjan Michalak)