Liga Mistrzów: Inter lepszy od PSV

• Data publikacji: 03.10.2018, 23:15

Na stadionie Phillipsa w Eindhoven miejscowe PSV przegrało z Interem Mediolan 1:2 w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Gola na wagę trzech punktów dla Nerazzurrich strzelił Mauro Icardi.

Trudno było wskazać jednoznacznego faworyta przed tym spotkaniem. PSV znakomicie spisuje się w lidze holenderskiej, gdzie przewodzi z kompletem zwycięstw. Po słabym ligowym początku na zwycięską ścieżkę wrócili piłkarze Interu i to na nich częściej stawiali bukmacherzy. W mecz lepiej weszli piłkarze z Włoch, ale pierwszą dogodną okazję mieli gospodarze. W 5. minucie Steven Bergwijn oddał strzał z woleja, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Kwadrans później przed świetną szansą stanął Pablo Rosario, jednak w dobrym stylu jego uderzenie wybronił Handanović. Ten sam zawodnik otworzył wynik spotkania w 27. minucie. Holender pięknie huknął z ok. 25 metrów i pokonał bramkarza Interu. Chwilę wcześniej to goście mogli objąć prowadzenie, ale składnej, dwójkowej akcji na linii Icardi - Vecino nie potrafił wykończyć ten drugi.

Wyżej wspomniana dwójka raz za razem zagrażała bramce Jeroena Zoeta, jednak albo golkiper PSV stawał na wysokości zadania, albo uderzenia nie leciały w jej światło. Sytuacja zmieniła się tuż przed przerwą. Radja Nainggolan zdecydował się na strzał zza "16" i pokonał bramkarza gospodarzy.

Po wznowieniu gry bliski strzelenia bramki był Icardi, ale obronił Zoet. Argentyński napastnik miał znacznie więcej szczęścia w 60. minucie, bowiem wykorzystał błąd holenderskiego golkipera, który zderzył się z jednym ze stoperów i skierował piłkę do pustej siatki. W odpowiedzi w 80. minucie strzał z przewrotki Malena w znakomitym stylu wybronił Handanović.

PSV miało jeszcze swoją szansę w końcówce spotkania, ale Lozano strzelił nad poprzeczką i to Inter mógł cieszyć się z trzech punktów.

PSV Eindhoven - Inter Mediolan 1:2 (1:1)

27' Rosario - 44' Nainggolan, 60' Icardi