Bundesliga: kolejna wpadka Bayernu

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 03.09.2022, 17:28

Bayern Monachium ponownie zawiódł. Mistrzowie Niemiec po raz drugi z rzędu nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i w meczu piątek kolejki Bundesligi zremisowali w Berlinie z Unionem 1:1. Bardziej niż wynik włodarzy „Bawarczyków” martwić powinien brak pomysłu na grę.

Gdyby ktoś przed rozpoczęciem rozgrywek uznałby, że spotkaniem 5. kolejki na szczycie byłoby starcie Unionu z "Bawarczykami", zostałby uznany za szaleńca. A jednak oba zespoły miały na koncie 10 punktów i plasowały się na dwóch pierwszych miejscach.

Wyśmienicie rozpoczęli zawodnicy z Berlina, którzy szybko objęli prowadzenie za sprawą Sheraldo Beckera. Napastnik Unionu najlepiej odnalazł się po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i pewnym uderzeniem nie dał szans Neuerowi. Chwilę później na tablicy był już remis. Uderzenie Musiali zostało zablokowane, jednak do bezpańskiej piłki dopadł Joshua Kimmich, który strzałem w dalszy róg bramki zdobył bramkę wyrównującą. Po intensywnym kwadransie tempo meczu mocno spadło, a jedyną wartą wspomnienia sytuację wypracował sobie w 35. minucie zespół gości, jednak Leroy Sane w sytuacji sam na sam nie dał rady pokonać golkipera gospodarzy.

Od pierwszych minut drugiej części meczu Bayern agresywnie zaatakował rywala, szukając ponownego wyjścia na prowadzenie. Gracze Juliana Nagelsmanna nie potrafili jednak zagrozić Ronnowi. Berlińczycy z kolei mieli problem z wyjściem ze swojej połowy. Kiedy już udało im się zagościć pod bramką Neuera, bramkarz Bayernu musiał ratować swój zespół przed utratą gola po świetnej, indywidualnej akcji Lewelinga. Co prawda goście mieli jeszcze kilka zrywów pod koniec meczu, jednak ostatecznie więcej goli nie padło i spotkanie w Berlinie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.

Union – Bayern 1:1 (1:1)

Bramki: 12’ Becker – 15’ Kimmich

Union: Ronnow – Doekhl, Knoche, Jaeckel – Trimmel, Thorsby (85’ Haraguchi), Khedira, Schafer (85’ Seguin), Ryerson (81’ Gielsselmann) – Becker (62’ Leweling), Behrens (62’ Michel)

Bayern: Neuer – Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies (85’ Goretzka) – Kimmich (62’ Gravenberch), Sabitzer, Musala (62’ Mueller), Coman (73’ Gnabry), Mane, Sane

Żółte kartki: Khedira - Kimmich, Gravenberch

Sędzia: Frank Willenborg