Bundesliga: świetny mecz i zwycięstwo Freiburga na BayArenie

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 03.09.2022, 17:35

Szalone spotkanie obejrzeli kibice w Leverkusen. W spotkaniu Bayeru z Freiburgiem obejrzeli oni pięć goli, jednak w końcowym rozrachunku to goście cieszyli się z kompletu punktów po zwycięstwie 3:2. Zwycięstwie, które pozwoliło im zostać liderem w rozgrywkach Bundesligi.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania po upływie kwadransa, kiedy to Kerem Demirbay uderzeniem w prawy róg bramki Flekkena zdobył gola na 1:0. Chwilę później świetną sytuację na podwyższenie prowadzenia miał Patrik Schick, jednak uderzył tuż obok bramki. W miarę upływu czasu goście próbowali stworzyć sobie sytuację bramkową, jednak w końcówce pierwszej części meczu dobrą sytuację miał Moussa Diaby. Uderzenie napastnika „Aptekarzy” kapitalnie obronił jednak Flekken.

W przerwie szkoleniowiec gości przeprowadził dwie zmiany i przyniosło to wyśmienite efekty. Najpierw, trzy minuty po wznowieniu gry, Mattias Ginter skierował piłkę głową do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a chwilę później kapitalną akcję zespołową wykończył Michael Gregoritsch i na BayArenie nastąpiła konsternacja. Kwadrans po wznowieniu gry Gerardo Seoane wprowadził na boisko trzech nowych zawodników, w tym debiutującego w barwach Bayeru Calluma Hudsona-Odoi. Były zawodnik  Chelsea już pięć minut później odwdzięczył mu się asystą, dogrywając piłkę dokładnie na głowę Schicka. Zawodnicy z południowej części Niemiec nie zamierzali jednak dzielić się punktami z rywalami i zdobyli trzeciego gola. Po dośrodkowaniu Hoflera rezerwowy gości, Ritsu Doan, okazał się najsprytniejszy i wpakował piłkę do bramki, pozostawiając bez ruchu Lukasa Hradecky’ego. W końcówce jeszcze kapitalną szansę na wyrównanie miał Sardar Azmoun, jednak uderzył obok bramki. To spowodowało, że goście zwyciężyli w Leverkusen i wskoczyli na fotel lidera tabeli.

Bayer Leverkusen – Freiburg 2:3 (1:0)

Bramki: 16’ Demirbay, 65’ Schick – 48’ Ginter, 51’ Gregoritsch, 72’ Doan

Bayer: Hradecky – Tapsoba, Tah (60’ Hudson-Odoi), Kossounou – Andrich (79’ Amiri), Frimpong, Palacios (60’ Azmoun), Demirbay (60’Aranguiz), Sinkgraven (78’ Fosu-Mensah) – Schick, Diaby

Freiburg: Flekken – Ginter, Lienhart, Gulde (46’ Doan) – Sildillia, Keitel (46’ Eggestein), Hofler, Gunter – Sallai (9’ Woo-Yeong), Gregoritsch (80’ Schlotterbeck), Grifo (80’ Petersen)

Żółte kartki: Tah, Amiri – Hofler, Gregoritsch

Sędzia: Sascha Stegemann