Triathlon - WTC: Paulina Klimas dwudziesta na mecie w Walencji
World Triathlon/Wagner Araújo

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 03.09.2022, 21:06

Mimo przerwy od cyklu World Triathlon Championship Series, kibice tego sportu nie muszą narzekać na brak emocji. Wciąż trwają rozgrywki w Pucharze Świata, w którym możemy zobaczyć także reprezentantów Polski. Siódmym przystankiem serii World Triathlon Cup była słoneczna Walencja.

Rywalizacja kobiet

Sobotnie popołudnie rozpoczęliśmy wyścigiem 66 zawodniczek, wśród których, z numerem 9, znajdowała się reprezentantka Polski. Paulina Klimas dobrze wystartowała i po pływaniu zajmowała miejsce tuż za pierwszą dziesiątką, jednak wolniejsze tempo biegu sprawiło, że ukończyła konkurs na 20. miejscu z czasem 00:56:17. Jako pierwsza do mety dobiegła Niemka Lisa Tertsch, która pokonała 750 metrów basenu, 19.4 kilometra trasy rowerowej i 5-kilometrową trasę biegową w 55 minut i 17 sekund. O dwie sekundy wolniejsza była Meksykanka Anahi Alvarez Corral, a na najniższym stopniu podium uplasowała się reprezentantka Francji - Leonie Periault (00:55:24).

Szczegółowe wyniki

Rywalizacja mężczyzn

W drugim sobotnim wyścigu zobaczyliśmy 68 triathlonistów z 28 krajów, którzy mierzyli się na tym samym dystansie, co triathlonistki - 750 m basenu, 19.4 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Najszybciej uporał się z tym reprezentant Brazylii - Manoel Messias, który dobiegł do mety w czasie 00:50:14. O 4 sekundy wolniejszy od niego był reprezentujący gospodarzy Mario Mola, a jako trzeci bieg ukończył reprezentant Stanów Zjednoczonych - Matthew McElroy (00:50:25). Już dziewięć sekund do niego stracił czwarty Antonio Serrat Seoane, który również reprezentował Hiszpanię.