Kajakarstwo górskie - PŚ: słodko - gorzki dzień polskich kajakarzy

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 03.09.2022, 19:41

Dziś w La Seu nadszedł czas półfinałów i finałów kajakarzy i kajakarek oraz eliminacje w konkurencji extreme. Niestety, nie był to udany dzień dla polskich reprezentantów. Polacy nie awansowali do finałów indywidualnie, ale powalczą w extreme.

Jako pierwsze na torze pojawiły się kajakarki. Najlepsza w półfinale okazała się zawodniczka gospodarzy, Maialen Chourraut, która była bezbłędna. Tuż za nią uplasowała się Włoszka Stefanie Horn i Niemka Ricarda Funk. Klaudia Zwolińska zarobiła sześć karnych sekund i uplasowała się na 19.miejscu. Jeszcze gorzej powiodło się Natalii Pacierpnik. Polka pominęła 11 i 15 bramkę, otrzymała za to sto karnych sekund i zajęła ostatecznie 29.miejsce.Finał zupełnie nam się odwrócił. Miejsce w pierwszej trójce utrzymałą jedynie Niemka Funka, która byłą bezbłędna i zwyciężyła. Na drugim miejscu uplasowała się również bezbłędna Francuzka, Camille Prigent, a na trzeciej pozycji zawody zakończyła reprezentantka Andory, Monica Doria Vilarrubla, której wyższe miejsce zabrał jeden błąd.

109.62

Następnie na torze pojawili się kajakarze. W półfinale najlepszy okazał się Włoch Giovanni de Gennaro, który wyprzedził Hiszpana Miguela Trave i Czecha Jiriego Prskavca. Żeby myśleć o awansie do finału należało być bezbłędnym i płynąć szybko. Pierwszych ośmiu zawodników półfinału było bezbłędnych, dwaj kolejni mieli jedynie po dwie karne sekundy. Michał Pasiut z czterema karnymi sekundami zajął 25.miejsce, Dariusz Popiela z 54 karnymi sekundami uplasował się na 30.miejscu, a 32. był Jakub Brzeziński, który zarobił również 54 karne sekundy. W finale najlepszy był lider PŚ Czech Jiri Prskavec. Zawodnik mimo jednego błędu wyprzedził minimalnie dwóch bezbłędnych rywali. Hiszpan i Włoch, którzy stali na podium w półfinale, finał skończyli poza nim. Nie było niespodzianek, ponieważ czołówkę finału zdominowali zawodnicy, którzy są wysoko w klasyfikacji generalnej PŚ.