Serie A: Napoli wygrywa i wraca na fotel lidera

• Dodał: Damian Duda
  • Data publikacji: 03.09.2022, 22:50

Stadio Olimpico w Rzymie stało się dziś areną na której doszło do wielkiego pojedynku. Naprzeciwko siebie stanęli piłkarze znaczących klubów, Lazio Rzym i SSC Napoli.

Lazio i Napoli to marki w światowym futbolu, których przedstawiać nie trzeba. A gdy dochodzi do pojedynku pomiędzy tak znaczącymi klubami, wiele emocji jest gwarantowane. Działo się za równo na boisku jak i na trybunach. Pojedynek ten można określić mianem prawdziwego piłkarskiego święta.

Już od pierwszego gwizdka działo się sporo. Na pierwsze trafienie czekaliśmy zaledwie cztery minuty. Felipe Anderson po akcji prawą stroną zagrał piłkę w kierunku środka boiska, a tam piłkę przyjął  Mattia Zaccagni i uderzeniem z kilkunastu metrów dał prowadzenie Biancocelesti. Napoli od razu po utracie bramki zaczęło dążyć do wyrównania. Ta sprawa udała im się w trzydziestej ósmej minucie. Piotr Zieliński dośrodkowywał z rzutu rożnego a piłkę do bramki drużyny z Rzymu skierował Kim Min-Jae. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło i zakończyła się ona wynikiem 1:1

W drugiej połowie Napoli dalej prowadziło grę, do której Lazio musiało się dostosować. Drużyna z Neapolu grało piłką na połowie rywali według własnego pomysłu, bez większych przeszkód. Ekipa spod Wezuwiusza zdołała udokumentować to prowadzenie zdobywając bramkę na 1:2. Kvaratskheli oddał potężne uderzenie którego nie zdołał wyłapać Provedel. Drużyna Spalletiego mogła wygrać to spotkanie znacznie wyżej, jednak brakowało jej skuteczności.

Napoli wraca na zwycięski szlak po dwóch wcześniejszych remisach, i pnie się w górę tabeli, zajmując obecnie fotel lidera. Lazio natomiast na kolejne zwycięstwo w Serie A przyjdzie poczekać, co najmniej kilka dni, do meczu z Veroną.

Lazio-Napoli 1:2 (1:1)

Bramki: Zaccagni 4'- Kim Min-Jae 38', Kvaratskhelia 61'

Lazio: Provedel- Lazzari (Hysaj)- Patric- Romagnoli- Marusic- Milinkovic Savic- Cataldi (Basic)- Luis Alberto (Vecino)- Anderson (Cancellieri)- Immobile- Zaccagni (Pedro)

Napoli: Meret- Rui (Olivera)- Kim- Rrahmani- Di Lorenzo- Lobotka (Ndombele)- Anguissa- Kvaratskheli (Raspadori)- Zieliński(Elmas)- Lozano (Politano)- Osihmen