Pływanie - MŚJ: bez polskich medali podczas 5. dnia mistrzostw

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 04.09.2022, 08:20

Pływackie mistrzostwa świata juniorów powoli zmierzają ku końcowi. Podczas przedostatniego dnia rywalizacji w Limie Polacy nie odgrywali głównych ról.

W finale na 50 metrów stylem motylkowym oglądaliśmy Michała Chmielewskiego. Polak nieźle się pokazał i dzięki wynikowi 24,30 s zajął piąte miejsce. Bezkonkurencyjny był Diogo Matos Ribeiro, który z czasem 22,96 s pobił rekord świata juniorów. Pozostałe miejsca na podium zajęli Daniel Gracik i Casper Puggaard. Siódmą lokatę w finale na 50 metrów stylem grzbietowym zajęła Laura Bernat, która uzyskała wynik 29,45 s. Do medalu zabrakło jej ponad pół sekundy. Złoty medal wywalczyła Lora Fanni Komoroczy.

Jednym z kandydatów do zajęcia dobrego miejsca w finale na 400 metrów stylem zmiennym był Krzysztof Chmielewski, który w eliminacjach osiągnął trzeci czas. W finale Chmielewski popłynął lepiej, ale ostatecznie rezultat 4:21,17 dał mu piątą pozycję. Do miejsca na podium zabrakło mu ponad półtorej sekundy. Pewne złoto zdobył Riku Yamaguchi. W eliminacjach odpadł Michał Piela.

W eliminacjach na 100 metrów stylem dowolnym oglądaliśmy dwójkę reprezentantów Polski. Jednak do półfinału awansował tylko jeden, Krzysztof Matuszewski z 13. czasem. Szymon Misiak zajął 22. lokatę. W późniejszym półfinale Matuszewski popłynął lepiej niż w eliminacjach, ale nie wystarczyło mu to do zameldowania się w finale. Ostatecznie rezultat 50,53 sekundy dał mu 9. miejsce. Lepiej w rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym poszło Paulinie Cierpiałowskiej. Nasza reprezentantka najpierw była czwarta w eliminacjach, a potem awansowała do finału z szóstym czasem (1:01,08).

Bardzo dobrze w rywalizacji na 50 metrów stylem motylkowym zaprezentował się Filip Urbański. Polski junior najpierw zajął trzecie miejsce w eliminacjach. Natomiast w półfinale także poszło mu nieźle i do finału awansował z trzeciego miejsca, osiągając wynik 28,55 s.

Przed ostatnim dniem mistrzostw Polska zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem pięciu złotych i czterech brązowych medali.