Jeździectwo - ujeżdżenie: Żaneta Skowrońska-Kozubik mistrzynią Polski
FEI/Leanjo de Koster

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 04.09.2022, 20:46

W dniach 1-4 września w Białym Lesie rozegrano Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu. Zawodnicy z całego kraju mierzyli się w pięciu kategoriach. W seniorskiej najwyższe lokaty zajęły reprezentantki Polski na Mistrzostwach Świata w Herning, spośród których najlepsza była Żaneta Skowrońska-Kozubik.

Zawodnicy wszystkich grup rywalizowali najpierw w dwóch półfinałach, by później mierzyć się w ścisłym finale. W grupie seniorów tytuł mistrzyni Polski zdobyła Żaneta Skowrońska-Kozubik, która startowała na wałachu Romantic P. Zawodniczka, która reprezentowała nas na mistrzostwach w Herning w obu półfinałach zajęła pierwsze miejsca, które później dopełniła drugą notą w finale uzyskując łączną notę 213,547. Tuż za nią, ze stratą nieco ponad dwóch punktów (210,843), uplasowała się jej koleżanka z drużyny - Katarzyna Milczarek, startująca na ogierze Guapo. Trzecie miejsce również zajęła zawodniczka, która była w ekipie wyjeżdżającej na duńską imprezę - Anna Mierzwińska, która wraz z wałachem Dean Martin uzyskała łączną notę 208,676.

Mistrzynią Polski Młodych Jeźdźców została Maria Stelmaszyk, która wraz z wałachem Galapagos została oceniona na 72,035%, natomiast po tytuł mistrza Polski w kategorii poniżej 25 lat sięgnął Filip Kowalski startujący na klaczy Bel Fleur (71,135). Najlepsze przejazdy spośród juniorów zaprezentowała Natalia Plata na Dolcetto (75,042), a w MP dzieci tytuł zdobyła Zofia Kaczmarek, która na trzynastoletniej klaczy Lady Legende uzyskała 75,500%.