US Open: Jan Zieliński i Hugo Nys w ćwierćfinale!

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 04.09.2022, 17:29

Jan Zieliński i jego partner Hugo Nys pokonali parę Ariel Behar i Gonzalo Escobar i awansowali do ćwierćfinału tegorocznego US Open. Dla Polaka to najlepszy występ w tym turnieju, jako, że jest to jego debiut. Teraz rywalami Polaka i Monakijczyka będą, rozstawiona z numerem pierwszym para amerykańsko - brytyjska Ram/Salisbury albo rozstawieni z 15. Włosi Bolelli/Fognini.

Nasz tenisista zaliczył w tym roku debiut we wszystkich turniejach Wielkiego Szlema. Jego najlepszy rezultat jak dotychczas to trzecia runda Rolanda Garrosa i właśnie trzecia runda US Open. Jego partner ma na koncie ćwierćfinał Roland Garros 2021 w którym grał z Niemcem Timem Putzem. W US Open Nys dotarł najdalej do drugiej rundy. Rywale również nie mogą pochwalić się jakimiś ogromnymi sukcesami. Urugwajczyk Behar ma na koncie trzecią rundę Roland Garros i Wimbledonu odniesione z obecnym partnerem. W US Open panowie grali dotychczas raz i przegrali w pierwszej rundzie.

Początek pierwszego seta był doskonały w wykonaniu Zielińskiego i Nysa. Najpierw wygrany serwis, a następnie przełamanie rywali i prowadzenie 2:0. Po chwili kolejny dobry serwis Polaka i Monakijczyka i na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:0. Zieliński i Nys grali jak natchnieni i całkowicie zdominowali rywali. Nasz tenisista i jego partner przełamali rywali po raz drugi, wygrali swój serwis do zera i wyszli na prowadzenie 5:0. Po chwili Behar i Escobar wygrali swojego gema serwisowego, ale to by było na tyle w tym secie. Kolejny dobry serwis Zielińskiego i Nysa załatwił sprawę pierwszego seta już za pierwszą piłką setową.

Początek drugiego seta zwiastował kłopoty dla pary urugwajsko – ekwadorskiej. Zieliński i Nys mieli dwie piłki na przełamanie, ale ich nie wykorzystali. Kolejne gemy były już wyrównane. Żadna z par nie miała nawet jednej okazji na odebranie serwisu rywalom. W ósmym gemie Behar i Escobar mieli trzy szanse na przełamanie polsko - monakijskiej pary, ale okazji nie wykorzystali. W kolejnym gemie za to sami stracili swój serwis po obronie dwóch break pointów i Polak i jego partner wyszli na 5:4. Po chwili Jan Zieliński i Hugo Nys wykorzystali drugą piłkę meczową i zagrają w najlepszej ósemce turnieju.

Jan Zieliński/Hugo Nys (POL/MON) – Ariel Behar/Gonzalo Escobar (URU/ECU) 6:1 6:4