Siatkówka - MŚ: Polska - Tunezja [ZAPIS LIVE]
Daria Jańczyk

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 04.09.2022, 20:00

Wkraczamy w fazę play-off mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, które rozgrywane są w Polsce i Słowenii. Już dziś o godzinie 21 o ćwierćfinał czempionatu powalczy reprezentacja Polski, która nie przegrała do tej pory żadnego spotkania. Jej rywalem będzie Tunezja, z którą w ostatnich 20 latach straciliśmy jedynie jednego seta.

Polska - Tunezja 3:0 (25:20, 25:15, 25:20)

Relacja na żywo

Dziękujemy bardzo za wspólnie spędzony czas przy zwycięskim meczu Polski z Tunezją. Kolejny przystanek ćwierćfinał i USA!

Polska - Tunezja 25:20 - Karol Kłos blokiem zakończył spotkanie! Polacy we czwartek w ćwierćfinale zmierzy się z reprezentacją USA. Szybkie 3:0 w naszym wykonaniu.

Polska - Tunezja 24:20 - Serwis w siatkę i cztery piłki meczowe po naszej stronie.

Polska - Tunezja 23:20 - Powtórzenie akcji po naszym challengu.

Polska - Tunezja 23:20 - Kwolek również w siatkę przy serwisie.

Polska - Tunezja 23:19 - Kaczmarek teraz skutecznie. Dwa punkty od zwycięstwa. Zmaga się doping w Gliwicach.

Polska - Tunezja 22:19 - Zmieścił się między siatką, a naszym blokiem Tunezyjczyk.

Polska - Tunezja 22:18 - Kolejna długa akcja, ale tym razem punktowo skończył ją Tomasz Fornal. Kamil Semeniuk opuścił boisko i wszedł za niego Bartosz Kwolek.

Polska - Tunezja 21:18 - Ależ akcja. genialna obrona Fornala, ale niestety minimalnie pomylił się Kaczmarek.

Polska - Tunezja 21:17 - Dwa razy atakował w blok Tunezyjczyk, lecz dopiero za drugim razem udało się zblokować punktowo.

Polska - Tunezja 20:17 - Błąd dotknięcia siatki przez Tunezyjczyków.

Polska - Tunezja 19:17 -Próbowali obronić piłkę rywale, lecz bezskutecznie.

Polska - Tunezja 18:17 - Niestety autowy serwis Fornala. Kolejna zmiana w reprezentacji Tunezji.

Polska - Tunezja 18:16 - Fornal mocno po bloku i zdobywa kolejny punkt. A Bartosza Kurka zmienił Łukasz Kaczmarek.

Polska - Tunezja 17:16 - Bouguerra po prostej uniknął bloku.

Polska - Tunezja 17:15 - Nagga pomylił się przy zagrywce i robimy ważne przejście.

Polska - Tunezja 16:15 - Odrabiają Tunezyjczycy. Ponownie nie udało się punktowo zaatakować Kurkowi.

Polska - Tunezja 16:14 - Zatrzymany blokiem Bartosz Kurek.

Polska - Tunezja 16:13 - Bouguerra z punktowym atakiem.

Polska - Tunezja 16:12 - Tomasz Fornal zaatakował z lewego skrzydła, a rywale piłkę posłali w antenkę.

Polska - Tunezja 15:12 - Mateusz Bieniek punktuje ze środka.

Polska - Tunezja 14:12 - Semeniuk również w aut z serwisu. Zmiana w drużynie Tunezji.

Polska - Tunezja 14:11 - Spory błąd środkowego Tunezji. Daleki aut i znów odskakujemy.

Polska - Tunezja 13:11 - Kamil Semeniuk! Piękny atak z lewej strony.

Polska - Tunezja 12:11 - Niestety i Kurek pomylił się przy zagrywce.

Polska - Tunezja 12:10 - Mocno z prawej strony Bartosz Kurek.

Polska - Tunezja 11:10 - Na dwa rozgrywający Tunezji.

Polska - Tunezja 11:9 - Semeniuk kiwką ograł blok rywali.

Polska - Tunezja 10:9 - Spory aut z serwisu Aleksandra Śliwki i zmienił go Tomasz Fornal.

Polska - Tunezja 10:8 - Teraz na czystej siatce zrewanżował się Semeniuk.

Polska - Tunezja 9:8 - Semeniuk nie skończył ataku i wykorzystali to Tunezyjczycy.

Polska - Tunezja 9:7 - Niestety Śliwka posłał piłkę w aut. Topnieje nasza przewaga.

Polska - Tunezja 9:6 - Skuteczna kontra rywali. Nagga na podwójnym bloku zdobył punkt.

Polska - Tunezja 9:5 - Dobre przyjęcie i szybki punktowy atak z lewego skrzydła.

Polska - Tunezja 9:4 - My też odpowiadamy środkiem. Kochanowski z punktem. I od razu zmienił go Karol Kłos.

Polska - Tunezja 8:4 - Ze środka udało się rywalom wywalczyć punkt.

Polska - Tunezja 8:3 - Rośnie nasza przewaga. Prosto z zagrywki punkt zdobywa Bieniek. Przerwa dla trenera Tunezji.

Polska - Tunezja 7:3 - Najpierw mocno Kurek, a w kolejnej akcji Śliwka obkiwał blok.

Polska - Tunezja 5:3 - Niestety Semeniuk też przestrzelił serwis.

Polska - Tunezja 5:2 - Piękne rozegranie Janusza za głowę do Kurka, a Bartosz nie myli się w takich sytuacjach.

Polska - Tunezja 4:2 - Udało się wywalczyć punkt Tunezyjczykom po rękach naszych.

Polska - Tunezja 4:1 - Próbował Nagga skierować piłkę po rękach naszych zawodników, lecz bez efektów. Punkt dla nas.

Polska - Tunezja 3:1 - Postawili blok Tunezyjczycy, lecz Kurek tak skierował piłkę, że spadła na aut.

Polska - Tunezja 2:1 - Niestety w aut Kochanowski z serwisu.

Polska - Tunezja 2:0 - Długa wymiana, po której punktuje Kurek. Świetne otwarcie trzeciej partii.

Polska - Tunezja 25:15 - Po raz pierwszy w meczu Kaczmarek i on zamyka drugiego seta, którego wygrywamy zdecydowanie.

Polska - Tunezja 24:14 - Kolejny punkt bezpośrednio z serwisu, tym razem w wykonaniu Semeniuka.

Polska - Tunezja 23:14 - Najpierw Kaczmarek ze skrzydła, ale akcję zakończył Kamil Semeniuk z drugiej linii.

Polska - Tunezja 22:14 - Kolejny autowy serwis rywala.

Polska - Tunezja 21:14 - Nie udało się podbić ataku rywali.

Polska - Tunezja 21:13 - Po skosie udanie Kamil Semeniuk.

Polska - Tunezja 20:13 - Kolejny blok. Tym razem Nagge zatrzymał Bieniek. Podwójna zmiana w naszym zespole, a czas dla trenera Tunezji.

Polska - Tunezja 19:13 - Tym razem bez serii, gdyż Kuba Kochanowski minimalnie pomylił się przy serwisie.

Polska - Tunezja 19:12 - Nieudany serwis zmiennika w drużynie Tunezji.

Polska - Tunezja 18:12 - Szkoda ataku Semeniuka. Piłka po siatce spadła na aut.

Polska - Tunezja 18:11 - A po udanym ataku Tunezyjczyk w siatkę przy zagrywce.

Polska - Tunezja 17:11 - Dobre przyjęcie, a następnie udany atak Bouguerry.

Polska - Tunezja 17:10 - Piękny atak Kurka po skosie na potrójnym bloku rywali.

Polska - Tunezja 16:10 - Na czystej siatce Nagga zdobywa punkt. Jedna zmiana nastąpiła u Tunezyjczyków.

Polska - Tunezja 16:9 - Długa akcja i za drugim razem udało się skończyć atak Kurkowi.

Polska - Tunezja 15:9 - Na pojedynczym bloku Śliwka wykorzystał szansę.

Polska - Tunezja 14:9 - Niestety po naszym bloku piłka wylądowała minimalnie na aucie.

Polska - Tunezja 14:8 - Szukał jeden z Tunezyjczyków naszego bloku, lecz bezskutecznie.

Polska - Tunezja 13:8 - Nagga mocno po rękach Semeniuka i zdobywa punkt.

Polska - Tunezja 13:7 - Błąd przy zagrywce i punkt dla nas. Dużo błędów po stronie rywali.

Polska - Tunezja 12:7 - Odrobili punkt przy swojej zagrywce Tunezyjczycy. Nie skończyliśmy po raz pierwszy ataku ze środka.

Polska - Tunezja 12:6 - Tym razem w aut Kochanowski, ale przy jego serwisie zrobiliśmy dużą przewagę.

Polska - Tunezja 12:5 - Udana kontra naszego zespołu. Kurek bez problemu na podwójnym bloku zdobył punkt.

Polska - Tunezja 11:5 - Po przerwie dla trenera Tunezji ponownie Kochanowski z asem serwisowym!

Polska - Tunezja 10:5 - I as serwisowy Kochanowskiego. Świetnie dysponowany jest dziś ten zawodnik.

Polska - Tunezja 9:5 - Mocny serwis Kochanowskiego, piłka od razu przeszła na naszą stronę i wykorzystał to bezwzględnie Semeniuk

Polska - Tunezja 8:5 - Zrewanżował się Śliwka. Mocno po rękach z drugiej linii i mamy ponownie 3-punktowe prowadzenie.

Polska - Tunezja 7:5 - Niestety w siatkę Śliwka przy zagrywce.

Polska - Tunezja 7:4 - Kolejny blok. Nadziali się na ręce Kurka, który był wspomagany przez Kochanowskiego.

Polska - Tunezja 6:4 - Semeniuk z drugiej linii i mamy kolejny punkt.

Polska - Tunezja 5:3 - Pierwszy punkt z bloku naszego zespołu!

Polska - Tunezja 4:3 - Atak po palcach Kochanowskiego, a następnie błąd serwisowy po stronie rywali.

Polska - Tunezja 3:2 - Udana obrona naszych zawodników, a następnie Śliwka wykorzystał szansę.

Polska - Tunezja 2:2 - Rzucona piłka przez tunezyjskiego przyjmującego. Mamy już remis.

Polska - Tunezja 1:2 - Znalazł lukę Bartosz Kurek i mamy pierwszy punkt drugiego seta.

Polska - Tunezja 0:2 - Szybko rozpoczęli Tunezyjczycy. Pierwsze punkty dla nich.

Polska - Tunezja 25:20 - Dobre przyjęcie i skuteczny atak Śliwki. Wygrywamy pierwszego seta!

Polska - Tunezja 24:20 - Jeszcze nie teraz. Tunezyjczycy bronią pierwszą piłkę.

Polska - Tunezja 24:19 - Bieniek jak zwykle skutecznie ze środka. Pierwsza piłka setowa przed nami.

Polska - Tunezja 23:19 - Kolejny udany atak Naggi. Tym razem z prawej strony.

Polska - Tunezja 23:18 - Nie miał dużo miejsca Semeniuk, lecz zmieścił piłkę w boisku.

Polska - Tunezja 22:18 - Nagga z lewego skrzydła mocno w nasz blok, a piłka spadła na aucie.

Polska - Tunezja 22:17 - Błąd z serwisu Tunezyjczyków i podwójna zmiana w naszym zespole. Kaczmarek i Łomacz na boisku.

Polska - Tunezja 21:17 - Długa akcja i niestety błąd naszych zawodników, gdyż dotknęli siatki.

Polska - Tunezja 21:16 - Kolejny as naszego zespołu. Kuba Kochanowski z drugim asem w dzisiejszym meczu i kolejna przerwa na żądanie trenera Tunezji.

Polska - Tunezja 20:16 - Kochanowski genialnie ze środka. Pięć punktów naszych do końca seta.

Polska - Tunezja 19:15 - Mocny serwis Śliwki, którego nie przyjęli dokładnie rywale. Kolejny punkt z serwisu.

Polska - Tunezja 18:15 - Kolejny udany atak Olka Śliwki.

Polska - Tunezja 17:15 - Bouguerra z lewego skrzydła na pojedynczym bloku.

Polska - Tunezja 17:14 - As serwisowy Marcina Janusza. Idealnie w linię.

Polska - Tunezja 16:14 - Śliwka po rękach z lewej strony.

Polska - Tunezja 15:14 - Nie udało się wybronić ataku ze skrzydła i znów rywale się zbliżyli wynikiem.

Polska - Tunezja 15:13 - Mocny serwis Bieńka i nie byli w stanie przyjąć tej piłki rywale. Przerwa dla trenera Tunezji.

Polska - Tunezja 14:13 - Najpierw udało się wyrównać, lecz pomylili się Tunezyjczycy przy zagrywce.

Polska - Tunezja 13:12 - Kolejny błąd serwisowy Kamila Semeniuka.

Polska - Tunezja 13:11 - Mocny atak ze skrzydła Semeniuka i ponownie punkt po naszej stronie.

Polska - Tunezja 12:10 - Niestety Kurek w aut z serwisu.

Polska - Tunezja 12:9 - Przestrzelił atak ze skrzydła Tunezyjczyk i powoli rośnie nasza przewaga.

Polska - Tunezja 11:9 - Ponownie ze środka Bieniek. Fantastycznie pracuje ten element w naszej grze.

Polska - Tunezja 10:9 - Dwie próby Naggi i dopiero za drugim razem udało się zdobyć punkt.

Polska - Tunezja 10:8 - As serwisowy Jakuba Kochanowskiego. To jego pierwszy as na tym turnieju.

Polska - Tunezja 9:8 - Zepsuta zagrywka Khadiego.

Polska - Tunezja 8:8 - Teraz dwa punkty po stronie Tunezji. Zblokowany został Kurek z prawego skrzydła.

Polska - Tunezja 8:6 - Udane przyjęcie, a następnie atak środkiem Kochanowskiego. Dwa punkty przewagi.

Polska - Tunezja 7:6 - Jeden z Tunezyjczyków uderzył antenkę i punkt dla nas.

Polska - Tunezja 5:5 - Bronili się długo Polacy, ale to rywale wyrównali stan gry.

Polska - Tunezja 5:4 - Podobnie Semeniuk. Popsuta zagrywka, a następnie zrehabilitował się z pipe'a.

Polska - Tunezja 4:3 - Najpierw zepsuł zagrywkę, lecz szybko zrewanżował się Bartosz Kurek i zdobył punkt.

Polska - Tunezja 3:2 - Semeniuk z lewego skrzydła mocno po skosie i znów prowadzimy.

Polska - Tunezja 2:2 - Punkt na kontrze Tunezji. Udany atak po bloku.

Polska - Tunezja 2:1 - Udany atak z lewego skrzydła Tunezyjczyków.

Polska - Tunezja 2:0 - Pierwsza dłuższa akcja, po kilku atakach po palcach zakończył akcję Bieniek.

Polska - Tunezja 1:0 - Udany atak Kochanowskiego i rozpoczynamy od prowadzenia.

Polska - Tunezja 0:0 - Rozpoczynamy!

Jeśli chodzi o wyjściową "szóstkę" naszej reprezentacji to jest następująca: Kurek, Śliwka, Kochanowski, Semeniuk, Janusz, Bieniek oraz Paweł Zatorski jako libero. Bez zmian w porównaniu do meczu z Amerykanami, którzy dziś pokonali Turcję 3:2.

Tunezja w fazie grupowej przegrała dwa spotkania po 3:0 z Serbią oraz Ukrainą. Awans z trzeciego miejsca zapewnił jej wygrany mecz z Portoryko 3:0.

Arena w Gliwicach powoli zapełnia się kibicami Biało-czerwonych, którzy będą szóstym zawodnikiem naszej reprezentacji.

Zapraszamy na naszą relację LIVE z meczu polskich siatkarzy. Rozpoczniemy ją kilka minut przed 21:00.