PGNiG Superliga: Azoty Puławy lepsze od Energii MKS-u Kalisz

• Data publikacji: 04.09.2022, 20:22

W Puławach rozegrano przedostatni mecz pierwszej kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Azoty nie bez problemów pokonały 30:24 Energę MKS Kalisz.

To spotkanie było jednym z najciekawiej zapowiadających się w inauguracyjnej kolejce. Zmierzyły się bowiem trzecia i szósta drużyna poprzedniego sezonu. W składzie gospodarzy zabrakło kilku zawodników, przede wszystkim Michała Jureckiego. Przed rozgrywkami zespół z Puław został wzmocniony m.in. przez króla strzelców Kacpra Adamskiego. Ekipa z Kalisza została odmłodzona, a zespół opuścili ważni zawodnicy, w tym Marek Szpera.

W pierwszych minutach Energa MKS zdobyła nawet cztery bramki przewagi - 8:4. Azoty odpowiedziały trzema trafieniami i rywalizacja się wyrównała. Kaliszanie ponownie odskoczyli na 11:8, ale do przerwy prowadzili tylko 12:11. Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Puławianie od wyniku 14:14 zanotowali serię czterech goli. Goście byli jeszcze w stanie się zbliżyć na jedną bramkę, ale od wyniku 22:21 gospodarze rzucili pięć kolejnych bramek. Ostatecznie triumfowali 30:24. Najskuteczniejszy był Mateusz Góralski. Zawodnik MKS-u zanotował dziewięć trafień.

Azoty Puławy - Energa MKS Kalisz 30:24 (11:12)