La Liga: Villarreal rozbił Elche
Dan Farrimond/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.09.2022, 20:30

Villarreal pokonał 4:0 Elche w meczu czwartej kolejki La Liga. Do przerwy trafiali Gerard Moreno i Giovani Lo Celso. W końcówce wynik ustalili Francis Coquelin i Jose Morales.

W pierwszej połowie widać było różnicę klas dzielącą oba zespoły. Villarreal zaczął na wysokich obrotach i stwarzał dużo sytuacji do zdobycia gola. Już w pierwszym kwadransie Edgar Badia miał dużo pracy po próbach Alfonso Pedrazy  i Nicolasa Jacksona. Po strzale Senegalczyka dobijał jeszcze Yeremy Pino, ale minimalnie niecelnie. Piłkarzom Unaia Emery'ego udało się dopiąć swego w 26. minucie, kiedy to gola na raty zdobył Gerard Moreno. Dziesięć minut później było już 2:0. Giovani Lo Celso pokonał golkipera strzałem z ostrego kąta.

Po zmianie stron widać było oszczędność sił po stronie gospodarzy. Perspektywa czwartkowej potyczki z Lechem Poznań w Lidze Konferencji Europy spowodowała znaczny spadek tempa spotkania. Przez długi czas oba zespoły nie oddały żadnego celnego uderzenia. Najwięcej działo się w końcówce. Najpierw idealną okazję zmarnował Etienne Capoue, który przegrał pojedynek z bramkarzem. Przed końcowym gwizdkiem udało się ekipie "Żółtej Łodzi Podwodnej" trafić po raz trzeci i czwarty. Na listę strzelców wpisali się Francis Coquelin i Jose Morales.

Villarreal - Elche: 4:0 (2:0)

Bramki: 26' Moreno, 36' Lo Celso, 89' Coquelin, 90+4' Morales

Villarreal: Rulli - Kiko (79' Mandi), Albiol, Torres, Pedraza - Pino (65' Chukwueze), Capoue, Parejo, Lo Celso (79' Coquelin) - Jackson (46' Morales), Moreno (65' Baena)

Elche: Badia - Palacios, Roco, Bigas, Clerc - Tete Morente (70' Josan), Mascarell, Guti (46' Gumbau), Collado (70' Quina) - Boye (57' Milla), Ponce (57' Marti)

Żółte kartki: 42' Jackson - 43' Guti, 59' Milla, 81' Roco

Sędzia: Miguel Arias