Badminton - Latvia International: dwa finały Polaków

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 04.09.2022, 20:32

Dwa srebrne i trzy brązowe medale to dorobek polskich badmintonistów na zakończonym dziś turnieju Latvia International. W finałach grali Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak oraz Michał Sobolewski i Adam Szolc.

Nasza najlepsza żeńska para deblowa pań w półfinale w świetnym stylu pokonała Tajwanki Lee Yu Hsuan i Wang Pei Yu. W obu setach Polki niepodzielnie panowały na korcie, nie dając groźnym Azjatkom szans na nawiązanie walki. W finale niestety Dominice i Kornelii poszło gorzej. Pierwszego seta meczu z rozstawionymi z jedynką Estonkami Kati-Kreet Marran i Helinę Ruutel wygrały na przewagi do 20. Kolejne dwie partie były równie wyrównane, jednak w końcówkach ywalki Polek uzyskiwały niewielką przewagę i skutecznie pozbawiły Marczak i Kwaśnik końcowego triumfu.

Sobolewski i Szolc w półfinale zwyciężyli w dwóch setach Anglika Raymonda Chonga i Walijczyka Paak Yee Chonga, zdradzających ewidentne azjatyckie pochodzenie. W finale nasz debel zderzył się boleśnie z tajwańską ścianą, postawioną przez Tajwańczyków Lai Po Yu i Tsai Fu Cheng. Polacy nie potrafili sobie poradzić z potężnymi atakami rywali, nie znajdowali też sposobu na świetną ich grę w obronie. Ostatecznie przegrali do 8 i do 7.

W półfinale odpadły trzy inne polskie pary. Mikst Szymon Ślepecki i Dominika Kwaśnik minimalnie, bo minimalnie, ale okazał się słabszy od Francuzów Enogata Roya i Anny Tatranowej. Oba sety zakończyły się rezultatem 19:21 z polskiej perspektywy. Ślepecki grał w jeszcze jednym meczu półfinałowym, wraz z Miłoszem Bochatem próbował jak napsuć jak najwięcej krwi wspomnianym już wyżej Tajwańczykom Lai Po Yu i Tsai Fu Cheng. Trzeba przyznać, że ta para postawiła faworytom trudniejsze warunki, niż później w finale Sobolewski i Szolc. Wreszcie Paulina Hankiewicz i Magdalena Świerczyńska przegrały z Estonkami Kati-Kreet Marran i Heliną Ruttel. To było dość jednostronne widowisko, Polki wyżej notowanym rywalkom nie zagroziły w sposób nadzwyczajny.

W singlach triumfowali Włoch Christopher Vittoriani i Tajwanka Wang Pei Yu.

Wyniki półfinałów i finałów

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.