Hokej - LM: pierwsza wygrana Comarch Cracovii

• Data publikacji: 04.09.2022, 22:45

Comarch Cracovia sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Polski zespół u siebie wygrał 4:2 z austriackim Villach SV.

Lodowisko im. Adama Rocha Kowalskiego po raz drugi w tym sezonie gościło najlepsze hokejowe rozgrywki w Europie. Po bolesnej porażce 0:4 ze Straubingiem Comarch Cracovia podejmowała dzisiaj Villach SV. Austriacki zespół w pierwszej kolejce uległ aż 0:7 Farjestad. Gospodarze już w dziewiątej minucie meczu wykorzystali przewagę liczebną. Wynik otworzył Martin Kasperlik. Chwilę później to rywale grali w przewadze. Wyrównał Blaż Tomazewić i po pierwszej tercji było 1:1.

W drugiej odsłonie meczu sytuacja się w jakimś stopniu powtórzyła. Kasperlik ponownie trafił w przewadze. Zespół z Villach po raz drugi zdołał odrobić straty. Tym razem zrobił to Nicolas Mattinen cztery minuty po bramce Cracovii. Austriacka drużyna grała wówczas pięciu na trzech. W drugiej tercji, podobnie jak w pierwszej był remis 1:1. W ostatniej odsłonie zespół z Krakowa po raz trzeci wyszedł na prowadzenie. W sytuacji czterech na czterech gola strzelił Roman Rac. Zespół gości w końcówce wycofał bramkarza, ale przyniosło to pożądanego efektu. Wykorzystali to hokeiści Cracovii, a dokładnie Mateusz Michalski, który skierował krążek do pustej bramki. Tym samym zespół z Krakowa sięgnął po zwycięstwo 4:2.

Comarch Cracovia - Villach SV 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Bramki: Kasperlik 9 i 33, Rac 49, Michalski 59 - Tomazewić 11, Mattinen 36