Serie A: Udinese rozbiło Romę

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.09.2022, 22:42

Udinese pokonało 4:0 AS Romę w meczu piątej kolejki Serie A. Piłkarze gospodarzy zagrali niemal bezbłędne widowisko i punktowali słabo dysponowanych rywali. W 65. minucie na boisku pojawił się Nicola Zalewski.

Mecz rozpoczął się dla gości fatalnie. Kardynalny błąd w 7. minucie popełnił Rick Karsdorp. Holender za krótko zgrał piłkę do Rui Patricio, a futbolówkę zgarnął Destiny Udogie, pokonując golkipera. Gospodarze wycofali się i zmusili gości do ataku pozycyjnego. Podopiecznym Jose Mourinho wychodziło jednak niewiele.

Po przerwie Udinese zaskakiwało oponentów swoją solidnością i skutecznością w rozgrywaniu kontr. W 56. minucie prowadzenie strzałem z dystansu podwyższył Lazar Samardzić. Pięć minut później Roma miała najlepszą okazję na złapanie kontaktu z rywalem, kiedy Gianluca Mancini trafił w słupek. Ostatni kwadrans dopełnił wielki triumf gospodarzy i zarazem jeszcze bardziej pogrążył graczy ze stolicy. W 75. minucie na 3:0 strzelił Roberto Perreyra, a w 82. wynik ustalił Sandi Lovrić.

Udinese - AS Roma: 4:0 (1:0)

Bramki: 5' Udogie, 56' Samardzić, 75' Perreyra, 82' Lovrić

Udinese: Silvestri - Becao, Bijol (17' Ebosse), Perez - Pereyra (85' Ehizibue), Samardzić (64' Makengo), Walace, Arslan (63' Lovrić), Udogie - Deulofeu, Success (63' Beto)

Roma: Patricio - Ibanez, Smalling, Mancini (65' Zalewski) - Karsdorp (46' Celik), Cristante (46' Belotti), Matić, Spinazzola, Dybala, Pellegrini (81' Camara) - Abraham (77' Shomurodov)

Żółte kartki: 62' Udogie, 66' Makengo, 84' Perreyra - 45' Dybala, 52' Pellegrini

Sędzia: Fabio Maresca