US Open: Iga Świątek po trudnym meczu awansowała do ćwierćfinału [ZAPIS LIVE]
Michał Jędrzejewski / BNP PARIBAS Poland Open

US Open: Iga Świątek po trudnym meczu awansowała do ćwierćfinału [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 05.09.2022, 17:51

Iga Świątek może zostać pierwszą Polką w erze open, która zagra w najlepszej ósemce turnieju na kortach Flushing Meadows. Ta sztuka nie udała się nikomu, nawet Agnieszce Radwańskiej, która kilkukrotnie zaliczyła w US Open czwartą rundę. Dziś nasza najlepsza tenisistka staje przed szansą zapisania się w historii polskiego tenisa, po raz kolejny zresztą.

Relacja na żywo

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live i już dziś zapraszamy na relację z ćwierćfinału z udziałem Polki.

Iga Świątek - Jule Niemeier 6:0 - IGA ŚWIĄTEK W ĆWIERĆFINALE US OPEN 2022!!! Polka dokonała tej sztuki jako pierwsza nasza tenisistka w erze Open (od 1969 roku).

Iga Świątek - Jule Niemeier 5:0 - Świątek wygrywa swojego gema serwisowego, chociaż Niemeier miała trzy szanse na przełamanie. Tutaj chyba nic złego już się nie wydarzy.

Iga Świątek - Jule Niemeier 4:0 - Polka pędzi jak pendolino. Przełamuje po raz drugi Niemkę i jej przewaga jest już wyraźna.

Iga Świątek - Jule Niemeier 3:0 - Brawo! Gem serwisowy wygrany do zera i Polka jest już bardzo blisko najlepszej ósemki!

Iga Świątek - Jule Niemeier 2:0 - Polska tenisistka wykorzystuje trzecią okazję i przełamuje Niemaier. Niemka zaczęła popełniać sporo podwójnych błędów.

Iga Świątek - Jule Niemeier 1:0 - Polka dobrze rozpoczyna decydującą partię, gładko wygrywając swoje podanie.

Iga Świątek - Jule Niemeier 6:4 - Iga Świątek przełamuje rywalkę i wygrywa nerwowego seta. Polka wraca do gry o ćwierćfinał.

Iga Świątek - Jule Niemeier 5:4 - Słaby gem w wykonaniu naszej tenisistki i kolejne przełamanie.

Iga Świątek - Jule Niemeier 5:3 - Bardzo nerwowy gem przy serwisie Niemeier, ale to Iga Świątek jest górą. Po raz trzeci przełamuje rywalkę.

Iga Świątek - Jule Niemeier 4:3 - Niestety, Świątek traci swoje podanie. Gra jest nerwowa i wydaje się, że obie zawodniczki grają trochę bez zastanowienia.

Iga Świątek - Jule Niemeier 4:2 - Polka wygrywa trzeciego gema z rzędu, po raz drugi przełamując Niemeier.

Iga Świątek - Jule Niemeier 3:2 - Świątek wygrywa swój serwis i wychodzi na prowadzenie.

Iga Świątek - Jule Niemeier 2:2 - Polka po raz pierwszy w meczu przełamuje Niemeier. Oby to był punkt zwrotny w meczu...

Iga Świątek - Jule Niemeier 1:2 - Świątek traci serwis po raz pierwszy w secie, a po raz trzeci w meczu. Jak na razie wygląda to bardzo źle.

Iga Świątek - Jule Niemeier 1:1 - Polka miała dwa break pointy, ale nie przełamała rywalki. Kolejny bardzo długi gem padł łupem Niemki.

Iga Świątek - Jule Niemeier 1:0 - Polka rozpoczyna seta od wygranego serwisu. Niemaier miała piłkę na przełamanie, ale na szczęście jej nie wykorzystała.

Iga Świątek - Jule Niemeier 2:6 - No niestety... Polka jest jak na razie cieniem samej siebie. Niemka całkowicie zdominowała wydarzenia na korcie.

Iga Świątek - Jule Niemeier 2:5 - No niestety... Niemeier wykorzystuje trzeciego break pointa i po raz drugi przełamuje Świątek. Iga jest dziś jakaś nieswoja, a Jule czuje się jak ryba w wodzie na nowojorskich kortach.

Iga Świątek - Jule Niemeier 2:4 - Kolejny trudny gem dla Niemeier. Mimo szans Polka nie zdołała doprowadzić do breaka i przełamania.

Iga Świątek - Jule Niemeier 2:3 - Bardzo dobry gem serwisowy liderki światowego rankingu. Jeśli Polka chce wygrać ten mecz musi spróbować odebrać pole Niemce. Inaczej będzie trudno.

Iga Świątek - Jule Niemeier 1:3 - Niemeier miała trochę problemów w swoim gemie serwisowym, ale się wybroniła. Polka nadal bez okazji na przełamanie.

Iga Świątek - Jule Niemeier 1:2 - Świątek wygrywa swój serwis i zmniejsza straty.

Iga Świątek - Jule Niemeier 0:2 - Pewny i skuteczny serwis Niemki i rywalka zwiększa prowadzenie.

Iga Świątek - Jule Niemeier 0:1 - Ajj... Polka źle zaczyna mecz. Już w pierwszym gemie Niemeier wykorzystuje drugiego breaka i przełamuje Świątek.

Polka będzie zdecydowaną faworytką tego pojedynku, ale nie należy lekceważyć Niemki. W końcu Niemeier to ćwierćfinalistka tegorocznego Wimbledonu i podobnie jak Świątek, nie straciła w Nowym Jorku jeszcze seta.

Andriej Rubliow pokonał Camerona Norrie. Już za kilka minut na korcie powinna pojawić się Iga Świątek.

Andriej Rubliow prowadzi już 2:0 z Brytyjczykiem Cameronem Norrie, co oznacza, że jesteśmy coraz bliżej meczu Igi Świątek.

Mecz Polki i Niemki się opóźni. Nad Nowym Jorkiem przechodzą opady deszczu, dlatego organizatorzy postanowili zamknąć dach.

Polka zagra na Louis Armstrong Stadium, trzecim co do wielkości obiekcie na którym rozgrywane są mecze nowojorskiej lewy wielkiego szlema. W tej chwili na tej arenie toczy się mecz pomiędzy Andriejem Rubliowem i Cameronem Norrie. Rubliow prowadzi 6:4 i 2:1 z przełamaniem, a więc jak dobrze pójdzie to za jakąś godzinę do półtora, powinniśmy zobaczyć naszą zawodniczkę w akcji.