Statscore Futsal Ekstraklasa: porażki beniaminków i mistrza, Rekord i Constract gromią rywali - podsumowanie 2. kolejki

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 05.09.2022, 23:30

Za nami druga w tym sezonie kolejka polskiej Statscore Futsal Ekstraklasy. Swoich rywali rozgromili w niej Rekord oraz Constract, a porażki ponieśli wszyscy beniaminkowie oraz sensacyjnie Piast.

W pierwszym meczu kolejki Red Dragons Pniewy podejmował we własnej hali Słoneczny Stok Białystok. W pierwszych 20 minutach nie brakowało emocji, ale po obu stronach zdecydowanie zawodziła skuteczność. Bramki zobaczyliśmy dopiero w drugiej części gry. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Podlasia, ale ich radość nie potrwała zbyt długo, a "Czerwone Smoki" strzeliły trzy gole, w tym swoje trafienie zaliczył nawet golkiper pniewian. Słoneczny Stok zdołał jeszcze zdobyć kontaktową bramkę, ale ostatecznie uległ rywalom 3:2. Kolejne starcie to gra Futsalu Leszno z mistrzem Polski Piastem Gliwice. W tej rywalizacji również nie zobaczyliśmy goli w pierwszej połowie, a wynik gry ustalił się w drugiej "połówce". W 25. minucie zgodnie z oczekiwaniami "Piastunki" wyszły na prowadzenie, ale potem ekipa z Wielkopolski zdobyła aż cztery gole, co przy już tylko jednej bramce gliwiczan spowodowało sensacyjne zwycięstwo lesznian 4:2.

Trzecia drużyna minionego sezonu Constract Lubawa podejmował BSF Bochnię, czyli beniaminka, który udanie rozpoczął sezon od pokonania warszawskiej Legii 6:4. Tym razem zespół z Małopolski schodził jednak z parkietu zdecydowania mniej zadowolony, bo Constract bez najmniejszych problemów zwyciężył aż 8:0. Nie był to jednak najwyższy rezultat meczu w tej kolejce.

W pierwszej niedzielnej rywalizacji Rekord Bielsko-Biała grał z AZS Warszawa, dla którego był to pierwszy mecz w tegorocznej kampanii. Warszawianie o tej potyczce będą jednak chcieli jak najszybciej zapomnieć, bo pomimo niezłego początku i nawet chwilowego złapania wyniku i rezultatu zaledwie 3:2 dla bielszczan, Rekord zupełnie zdemolował swoich rywali i triumfował aż 13:2. Niezbyt wiele goli obejrzeliśmy w Chojnicach, gdzie miejscowe Red Devils pokonali akademików z Katowic 2:1. Kolejkę zamknęło starcie Dremana Opole z sekcją futsalową łódzkiego Widzewa. Pierwsza bramka w tym meczu była autorstwa "Czerwono-Biało-Czerwonych", ale potem gole zdobywali już gospodarze z Opolszczyzny, którzy spokojnie kontynuowali sytuację na parkiecie i wygrali po raz pierwszy w tym sezonie, 4:1.

Red Dragons Pniewy - Słoneczny Stok Białystok 3:2

Futsal Leszno - Piast Gliwice 4:2

Constract Lubawa - BSF Bochnia 8:0

Rekord Bielsko-Biała - AZS Warszawa 13:2

Red Devils Chojnice - AZS UŚ Katowice 2:1

Dreman Opole - Widzew Łódź 4:1